Parazit Aşısı

Zeynepnurk

Bugün veterinerime sordum parazit aşısı ne kadar vakitle yapılır diye o da bana senede 1 defa yapılsa yeterli dedi ama burdaki arkadaşlar 3 ayda bir yapılmalı diyor ?????

2 CEVAP

Nurbaran

Ben bikaç veterinere sordum 3-4 ayda bir yaptır dedi mutlaka. Senede bir kuduz aşısı yapılır ama paraziti ilk defa duydum.

dilege

İç parazit de dış parazit de üç ayda bir öneriliyor ama tamamen evde olan, balkona vs. çıkmayan kedilerde dış parazit süresi uzatılabilir. Altı ayda bir mesela yapılabilir.