Kedim Kertenkele Yakaladı

selinay41

Kedim gece terasa çıkıyor hava alıyor çiçek vs de olduğu için her türlü böcek kertenkele akrep de oluyor artık izin vermiyorum çıkmasına lakin geçen ağzında kertenkele vardı kuyruğundan tutmuş oynuyordu aldım attım hemen hep ağlıyor terasa çıkmak için ev aşırı sıcak terliyor hayvan ne yapabilirim böcek ilaci da koydum gitmiyorlar

5 CEVAP

AhsenAise

Zehirli olmayan her böceği yiyebilir , sonuçta avcı ve etçil canlılar ,o böceklerde bizlerin asla temin edemeyeceği besleyici değerler var ,ama iç parazitini aksatmayin ,bırakın yesin

Cennet29

Bence bırakın yakalasın yesede bişey olmaz avcı hayvanlar ztn. İç parazitini düzenli yaptığınız sürece korkmanıza gerek yok. Yapıları gereği bunu seviyolar ve mutlu oluyolar

Ketonmanya

Merhabalar.

Dikkat edin de kedinizi böcek avlamak gibi doğal bir içgüdüsünden korumak isterken böcek ilacından zehirlenmesine sebep olmayın.

blue_hpood

yapabilecek bir şey yok, ne kadar engellerseniz engelleyin bir yerden geliyorlar, tek çözümü iskandinav ülkelerinden birine veya kutuplara taşınmak olabilir sjsj
yani bütün balkonun kenarına sineklik de yaptırsanız bir yerden girecekler, o yüzden doğasında avlanmak olan bir hayvanı durdurmak ne kadar mümkün bilmiyorum.

selinay41

Güncel