3 Aylık Kedinin Böyle Olması Normal Mi?

kang14

Merhaba 3 aylık bir dişi bebiş bulduk mahallede kaybolmus sanırım.Gecici olarak eve aldık sahiplendirmeye calısıyorz.Şuan elimizde happy cat markasının hair ball kontrollü yetişkin kedi maması var.Ondan verdik. Yiyor evet ama sıcaktan mı nedir az yiyor ,cok uyuyor ve fazla su içmek istemiyor. İç dış parazit uygulamarını yaptım.kakası normal.Ama genelde hep uyuyor. Kucagımıza alıyoruz uyuyor, seviyorux uyuyor, yanında süpürge bile acsa uyuyor 😀 Arada 5-10 dakika oynuyor bizle sonra gidip yine uyuyor. İlk defa böyle bebiş gördüm. Normalde iştahı var aslıda ama az az yiyor gidip gelio sanki. Bu kadar uyuması normal mi? Ve bu yetişkin kedi mamasını vermeye devam etsem sorun olur mu? En azından bayramdan sonra alabilicem yeni mama ya da yarın gidebilirsem gideceğim petshopa mecbur. İnternetten sipariş vercektim ama bayramdan sonraya teslimat kalıyor.Acaba uykulu olmasu mama enerjisi mi az geliyor?

7 CEVAP

ugurcil

koşturma ve kudurma sonrası şarj oluyor annesi😻 ve güvende hissediyor yayılmış boylu boyunca, aynı benim Oğluşum tipi💜Uzun ömürlü sağlıklı olsun

kang14

ugurcil

koşturma ve kudurma sonrası şarj oluyor annesi😻 ve güvende hissediyor yayılmış boylu boyunca, aynı benim Oğluşum tipi💜Uzun ömürlü sağlıklı olsun

Amin💗 ama cok kudurmuyor işte sorun bu 😀 24 saatin 1 saati ancak oynuyordur😀 oynarken de halsiz gibi de yani elimizle kavga ediyor gibi ya da terlikleri avlıyor gibi oyunlar oynuyor. Keske hep bizimle kalabilse..babamdan gizli bakıyoruz odada. Babam yokken evin her yerinde geziyor.Zateb bu bebiş dısında mahallede de var baktıgımız cocuklarımz. 💞

kang14

ugurcil

ah yazık olur bu çocuğa sokaklarda, babanıza sevgiler buradan, bilse sarman tadını ayrılmaz hiç.

Babam maalesef hayvanlara karşı soguk biraz. Cok tartısmamız oldu bu yüzden. Zaten bu bebişi sahiplendiremezswm bile mutlaka kısırlastırcam zamanı geldiğinde hamile kalmadan.Ama umarım ki yuva cıkar. Biza kalsa biz pansiyon yaparız eve yuva yaparız bütün hayvanlara😀ama iştee babam. ..

ugurcil

Kitten Mamayı fırsat bulduğunuzda hemen vermeye başlayın 1 yaşına kadar. Yetişkin mama midesini yorar bebişin uzun vadede. Organları minnacık daha.

ugurcil

ah yazık olur bu çocuğa sokaklarda, babanıza sevgiler buradan, bilse sarman tadını ayrılmaz hiç.

kang14

ugurcil

Kitten Mamayı fırsat bulduğunuzda hemen vermeye başlayın 1 yaşına kadar. Yetişkin mama midesini yorar bebişin uzun vadede. Organları minnacık daha.

Yetişkin mamaların enerjisi düşük diye biliyorum yavrularınkine göre ve takviyelerde öyle sanırım. Yavru mamaları daha agır olmuyor mu normalde? Böyle zaman da denk geldi bebiş maalesef.. umarım yarın açıktır petshoplar..acaba mama boyutu mu büyük geliyor da yemek istemiyor diye düşünüyorum da

Emirrckr

Keyfi gayet yerinde gibi görünüyor :))
Bazı kediler karakter gereği daha sakin ve uykuyu seven yapıda olabiliyor.
Üstelik yavru zaten daha yani günün çoğunu uyuyarak geçirmesi normal.
Yine de diyelim oyun oynatacaksınız fakat uyumaya devam ediyor yani halsiz gibi davranıyor o zaman endişelenilebilir.
Ama şimdilik bir problemi yok gibi,1 saatte olsa koşturup oynuyor anladığım kadarıyla.
Mama konusuna gelirsek Kitten mama kullanmanız daha iyi olur ama dediğiniz gibi önümüzde bayram tatili var.
Dilerseniz bir hafta beklemek yerine bir klinikten almayı tercih edebilirsiniz.