Kedim İlk Defa Uzun Yolculuğa Çıktı Ne Önerirsiniz?

Esinlik

6 yaşındaki kedim ilk defa uzun yola çıktı. Çok strese girdi hızlı nefes alıp veriyor. Kendi arabamızda ona yer yaptım kendi yastığının üzerinde yatıyor. 2-3 saat oldu mama yemedi, su içmedi. Veriyorum ama istemiyor. Ne yapmalıyım? Yolculuk için önerisi olan var mı? Daha 5 saat kadar yolumuz daha var.

7 CEVAP

Diremmm

merhaba. taşıma kabı varsa ona koyup kapısını, fermuarını kapatıp biraz onda kalmasını bekleyebilirsiniz. bi süre sakinledikten sonra fermuarı açıp sevebilirsiniz. fermuar kapalıyken de delik vs. varsa elinizi uzatıp koklatabilir ya da seslenebilirsiniz. pandemi girmeden önce 2.5 saatlik yola gitmiştik 1 yaşında var ya da yoktu hiç sorun olmadı arabada gezdi kucağıma geldi kabına girdi gidiş dönüş problem yaşamadık. pandemi bitişine doğru 1.5 saatlik yolu gidemedik çok stres oldu nefes alış verişi problem yaptı daha yolun 15-20.dakikasında bizde mecbur geri dönüp tanıdığımıza anahtar vermek zorunda kaldık bu anlattığımda da kucağımda tasmalıydı taşıma kabında değildi. yaklaşık 3 ay önce de deprem olduğu için mecburen arabaya bindik orda kabına koymuştum bi girdi bi çıktı arabada gezdi kucağımda durdu ama genel olarak kabına girmek istedi. bende bu yaşadıklarımıza dayanarak baştaki önerilerimi sundum😊 sizde kabına koymayı deneyebilirsiniz güvende hissediyolar😌

Diremmm

birde deprem olduğu zaman arabada 1.saatimizdeyken mama su verdim istemedi yaklaşık 1 saat daha arabadaydık sonra eve döndük eve gelince direkt mama ve su içti. yoldayken yemek içmek istemiyolar gibi.

Diremmm

taşıma çantasına girince daha güvende hissediyolar veterinere aşı olmaya gidince çıkarınca direkt çantaya geri girmeye yol arıyolar en azından benim kedim öyle😊 bir deneyin taşıma çantasına koymayı ismini söyleyin bol bol ismine alışıksa cevap verir benim kedim ismini bilir evde seslenirim çıt çıkmaz kabına koyduğumda her ismini söylediğimde cevap verir. sizde deneyin böyle böyle sakinleşir biraz. çantasının deliğinden parmağınızı koklatabilirsiniz ya da kapağı açıp elinizi koyun sevin sizin yanınızda olduğunuzu bilsin😊 benim kedimde işe yarıyor bunlar umarım sizde de yarar 🙏

Diremmm

merhaba. taşıma kabı varsa ona koyup kapısını, fermuarını kapatıp biraz onda kalmasını bekleyebilirsiniz. bi süre sakinledikten sonra fermuarı açıp sevebilirsiniz. fermuar kapalıyken de delik vs. varsa elinizi uzatıp koklatabilir ya da seslenebilirsiniz. pandemi girmeden önce 2.5 saatlik yola gitmiştik 1 yaşında var ya da yoktu hiç sorun olmadı arabada gezdi kucağıma geldi kabına girdi gidiş dönüş problem yaşamadık. pandemi bitişine doğru 1.5 saatlik yolu gidemedik çok stres oldu nefes alış verişi problem yaptı daha yolun 15-20.dakikasında bizde mecbur geri dönüp tanıdığımıza anahtar vermek zorunda kaldık bu anlattığımda da kucağımda tasmalıydı taşıma kabında değildi. yaklaşık 3 ay önce de deprem olduğu için mecburen arabaya bindik orda kabına koymuştum bi girdi bi çıktı arabada gezdi kucağımda durdu ama genel olarak kabına girmek istedi. bende bu yaşadıklarımıza dayanarak baştaki önerilerimi sundum😊 sizde kabına koymayı deneyebilirsiniz güvende hissediyolar😌

Diremmm

merhaba. taşıma kabı varsa ona koyup kapısını, fermuarını kapatıp biraz onda kalmasını bekleyebilirsiniz. bi süre sakinledikten sonra fermuarı açıp sevebilirsiniz. fermuar kapalıyken de delik vs. varsa elinizi uzatıp koklatabilir ya da seslenebilirsiniz. pandemi girmeden önce 2.5 saatlik yola gitmiştik 1 yaşında var ya da yoktu hiç sorun olmadı arabada gezdi kucağıma geldi kabına girdi gidiş dönüş problem yaşamadık. pandemi bitişine doğru 1.5 saatlik yolu gidemedik çok stres oldu nefes alış verişi problem yaptı daha yolun 15-20.dakikasında bizde mecbur geri dönüp tanıdığımıza anahtar vermek zorunda kaldık bu anlattığımda da kucağımda tasmalıydı taşıma kabında değildi. yaklaşık 3 ay önce de deprem olduğu için mecburen arabaya bindik orda kabına koymuştum bi girdi bi çıktı arabada gezdi kucağımda durdu ama genel olarak kabına girmek istedi. bende bu yaşadıklarımıza dayanarak baştaki önerilerimi sundum😊 sizde kabına koymayı deneyebilirsiniz güvende hissediyolar😌

Esinlik

Taşıma çantası var ama ona koyup iyice daraltmak istemedim şimdilik kendi yastığının içinde yatıyor ama nefes alıp vermeleri yine hızlı ama miyavlaması hiç yok sadece korkuyor ve stresli :(

blue_hpood

yola çıkmadan sorsaydınız yardımcı olurdum, şu saatten sonra yapılacak pek bir şey yok, dışarıyı görmekten rahatsız oluyorsa ve hava sıcak değilse üzerini örtün yeterli.