Kedim Kayboldu :(

nilayduru34

kedim yine kayboldu ilk kaybolduğunda evimin yanında bulmuştum sabahtan beri yok evin yanlarına baktım bulamadım ne yapmalıyım ? geri gelir mi aşırı korkak bi kedi insanlardan kaçıyor başına bişey gelir diye korkuyorum kısırlaştırıcaktım kızgınlığı yeni geçti

21 CEVAP

Cennet29

Önüne yaş mama et falan koysaydınız keşke acıkmıştır hayvan sokakta kaç saattir. Birde nolacak eliniz kolunuz çizildiyse yada ısırdıysa hayvanın korkudan ödü patlamış. Uzun kollu giyip elinize bi havlu alıp sıkıca sarsaydınız onu atsaydınız kartona. Eve gidince sakinlerdi. Gece nasıl yatacaksınız acaba merak ediyorum yani o sokakta savunmasız aç susux

Emirrckr

Merak ettiğim için yazıyorum,
Dün gece sabah arayacağım demişsiniz naptınız alabildiniz mi bugün?

nilayduru34

sabah 6 da aramaya başladım öğlene kadar gezdim bulamadım bakmadığım yer kalmadı :(

Emirrckr

Büyük ihtimalle çiftleşiyor.
Sokak şartlarında çiftleşme,erkeklerin fazla olması sebebiyle 3-4 gün kadar sürebiliyor.
Çok uzaklaşmış olamaz ama çiftleşme döngüsü sonlanmadan dönmeyebilir maalesef.
Döndükten sonra mutlaka başta dış parazit aşılarını olmak üzere tekrardan yaptırın derim.
Ve doğum vs.istemiyorsanız da acilen kısırlaştırın.
Gebelik durumunda ilk 15-20 güne kadar kısırlaştırma yapılıyor diye biliyorum.

nilayduru34

dogum falan istemiyorum,çiftleştikten hemen sonra mı hamile oluyor ?

Emirrckr

Yani evet çiftleştiyse hamile kalmış olma ihtimali yüksek bence.
Veteriner hekime belirtirsiniz.