Kedim Kayboldu :(

nilayduru34

kedim yine kayboldu ilk kaybolduğunda evimin yanında bulmuştum sabahtan beri yok evin yanlarına baktım bulamadım ne yapmalıyım ? geri gelir mi aşırı korkak bi kedi insanlardan kaçıyor başına bişey gelir diye korkuyorum kısırlaştırıcaktım kızgınlığı yeni geçti

21 CEVAP

blue_hpood

balkon ve camlarınıza file yaptırmanız gerekiyor hanımefendi. aynı hataya iki kere düşülmez, umarım bulursunuz.

blue_hpood

kedinizi alır almaz gidip veterinerle görüşün, durumun acil olduğunu belirtip kısırlaştırma için en erken tarihe randevu alın, camlarınıza da file taktırın. kediniz çiftleşmişse döllenme gerçekleşmeden, şu lanet dünyaya birkaç yavru daha gelmeden kısırlaştırma şansınız var, kısırlaştırın.

Emirrckr

Bir kez başınıza gelmiş keşke güvenlik önlemlerini arttırsaydınız.
Bu dakikadan sonra yapılabilecek şeyler en basitinden dikkatlice aramak.
Ürkek bir kediyse eğer bi yerlere saklanmış olabilir.
Erkek değilse fazla uzaklaşmamıştır diye tahmin ediyorum sadece gizli yerlere bakın.
Mesela araba altları,bina bahçeleri,ağaç tepeleri falan aklınıza nereler gelirse.
Özellikle evinizin çevresini tekrar tekrar dolanın,ismiyle veya nasıl çağırıyorsanız o şekilde seslenin.
Kalabalık saatlerde pek çıkmayabilir ama özellikle akşam ve sabah saatlerini fırsat bilin derim.
Ayrıca bir diğer taktikte kullanılmış kumunu dışarı koyun,hani kaybolduysa en azından evi o sayede de bulabilir.
Diyebileceklerim bunlar umarım en kısa sürede bulur ve güvenlik önlemlerini arttırırsınız.
Ayrıca kısırlaştırmakta bu evden kaçma isteklerini azaltıyor.

blue_hpood

ev kedisi mi? ev kedisi nasıl sokağa ikinci kez kaçabiliyor?

IIREMMM

kesinlikle ben de çok katılıyorum söylenenlere sineklik ya da file taktırın bundan sonra şakaya gelmez bu durumlar hele ki yaz aylarında kaçma oranları da yükseliyor, bir de kızgınlık dönemini yeni atlatmış arkasından da hemen kısırlaştırmak tek çözüm,umarım sağ salim bulup gerekli önlemleri bir an önce alırsınız, eğer bulursanız da ki umarım bulunur bu gönderide bilgilendirme yaparsanız kendi adıma çok sevinirim, bir de çipli değilse onu da ihmal etmeyin bence

IIREMMM

Bence yakalanmamak için canınızı ne kadar acıtsa da umursamadan almaya çalışın, karşı binadaki komşumuzun kedisi kaçmıştı 2 tane ortaokula giden çocukları var onlar için almışlar maalesef ki oyuncak yerine ve tahmin edersiniz ki cins erkek bir kedi, kızgınlığa girip kaçmış ve çok agresifti yakalayamadılar elimi çizecek diye tutmaya bile çekiniyorlardı onlara da söylemiştim "eğer kedim kaçmışsa burada düşüneceğim en son şey elim,kolum ve yara bere içinde kalması olurdu" diye, o kediye aşı bile yapılmamış bu zamana kadar özellikle kuduz ve karma aşıları olmadığı için biz de evdeki kedimizi riske atmak istemedik herhangi bir yerimizde açık yara oluşursa diye tutup yakalayamadık ama kutuya girdirmek için elimizden gelen her şeyi yapmıştık, kedinin sahibi (!) olan çocuklar ise bizim kadar bile umursamamıştı zaten camı açık bırakmışlar oradan kaçmış kısırlaştırın dediğimizde de maddiyattan yakındılar annelerinin de umru olmadığı için bize sahiplendirmeye çalıştı, her ne hikmetse cins kedi alırken maddiyat akıllarına gelmiyor verdikleri yaş mama da zincir marketlerde satılan saçma markalardan biriydi maalesef... En sonunda tamamen umursamayı bıraktılar ve kedi artık istediği zaman çıkıyor istediği zaman giriyor eve.. O yüzden mümkün olduğu kadar canınızın acısına katlanıp bir şekilde yakalamaya çalışın

blue_hpood

çiftleştikten sonra döllenme 1-2 gün içerisinde gerçekleşebilir, acilen kısırlaştırıp gereken testleri yaptırıp cam ve balkonlarınıza güvenlik önlemi alın. hamileliği engelleseniz bile hastalık kapmış olma ihtimali var, beslenmesi üzerinde eğilin, kaliteli mamayla ve et türevlerinin haşlamasıyla besleyin ve rica ediyorum, kediler hakkında daha fazla bilgi sahibi olun. kediniz evden kaçınca kolunuzu bacağınızı düşünmenize de anlam veremedim. en erken sürede kısırlaştırın lütfen.

Cennet29

Mama sesine gelen bi kediyse eğer bi pet şişeye kuru mama koyup sallaya sallaya gezebilirsiniz. Benim kedim çelik kasesine takır takır vurunca yaş mama verdiğimi bildiği için koşarak gelir yada ödül mamasının poşetinin sesine. Ürkek kediyse kuytu köşelere bakın biyerde kapalıda kalmış olablr

nilayduru34

evimin kenarında bulmuştum tahtanın altındaydı çocuk sesini duyunca kaçtı bulamıyorum şimdi her yere baktım :(

nilayduru34

ev kedisi ilk kaçtığında balkon açık kalmış çatıdan atladı şuan yine aynısını yaptı bi anlık boşluğuma denk geldi nerde olduğunuda buldum ama yakalayamadım kaçtı

nilayduru34

umarım bu bana ders oldu artık yeter ki bulayım onu başka bişey istemiyorum

Emirrckr

Yaa bulup kaçırmanıza üzüldüm,
Yine saklandı muhtemelen bir yerlere.
Aramaya devam edin bence,gece boyu dışarda kalmasın birkaç saat daha umudunuzu kaybetmeyin.
Gece uyuyabilir misiniz bilmiyorum artık ama yarın sabahta erkenden henüz ortalık sessiz sakinken iyice arayın mesela gün doğduktan hemen sonra.
Gece belki korkar eder çıkmaz ama sabah günün ilk ışıkları bence şansınızın en fazla olduğu saatler.
Umarım şimdiden bulursunuz..

nilayduru34

kedimi buldum, evimin yanında ağaçlar var çalının arasındaydı, eldiven giyip almaya çalıştım, hırlayıp ısırmaya çalıştı o sessiz sakin kedi gitmiş bambaşka bir kedi vardı karşımda , cesaret edemedim, böyle şeylerden anlayan komşumuz var onu çağırdım, onunda parmağını ısırdı, gelsin diye yapmadığım yol kalmadı ama gelmiyor ne yapacağımı bilmiyorum şuan aşağıda başka kediyle beraber, yarın yine deneyeceğim,geleceğini sanmıyorum :/

Emirrckr

Erkek miydi kediniz yoksa dişi mi?
Cevapladıysanız da gözden kaçırmışım o yüzden tekrar sordum kusura bakmayın.
Büyük ihtimalle yeniden kızgınlığa girmiş anladığım kadarıyla.
Aslında dişiyse çiftleşmeden kurtarsanız iyi olurdu.
Erkek diye tahmin ediyorum bu kadar asabi davrandığına göre.

nilayduru34

kedim dişi ve sakin bir kedi,hiç ısırması, tırmalaması,tıslaması falan yok, onu görüp almaya kalkıştığımda farklıydı, elimi ısırmaya çalıştı çok korktum ve şaşırdım, böyle bişey beklemiyodum ondan sabah almaya çalışacağım