Hamile Oldugu Tahmin Edilen Kediye Erkeklerin Gelmesi Normal Mi?

aytunccc123

Arkadaslar bu apartman alt katinda baktigim kedimin akıl oyunlari devam ediyor 24 Mayis gibi bir gece kacti ve bir gün boyunca gelmedi daha ertesi sabahinda beş erkek sıkıştırmış şekilde arabanin altından kurtarip içeri aldım kendi istegiyle içeri girdi hatta kacti yani onlardan hali hazirda yavrulari vardı çünkü
Şimdi iki yavrusu hala bizimle ve nerdeyse 3 aylık oldular biri dişi biri erkek
Anne kediden son gunlerde supheleniyordum çünkü karnı büyüyor ve tuvalet yapsa dahi inmiyor evet sürekli besliyorum iyi yiyor istahli ama sanki mama gobegi gibide değil
Soruma gelirsek erkek kediler hiç birakmiyor geçen gün gelen mesela direkt uzerine doğru hamle yapıp ciftlesmeye kalktı ve dişi saldirarak engelledi
Bugunlerde de bi erkek bagira bagira hep kapının önünde dolaniyor kedimi görünce de degisik sesle yanina falan geliyor benim bildiğim ciftlestikten sonra terketmezler mi?
Bunlar hep basinda pervaneler camlara falan çıkıp bakiyorlar
Kedim ise pek pas vermiyor koklasiyorlar zaten yavrularida olduğu icin yanına yanastirmiyor pek
Hamile mi yoksa degil mi iyice aklım karisti resmen degilse bayram dönüşü kisirlastiracagim ama simdi de ultrasona götürsem cok strese girecek nefret ediyor zaten veterinerden veterinere kisirlastirmaya bile nasıl goturecegim bilmiyorum ortaligi birbirine katiyor cok vahşi bi kediye dönüşüyor
Yani sorum kisaca erkek kedilerin hamile kediyle ciftlesmeye calismalari sürekli yanında olmaları normal mi??
Yoksa kedim daha hamile olmayip ciftlesmemis olabilir mi?

5 CEVAP

aytunccc123

Bluehpood eger hamileyse nerdeyse 5 haftalik hamile oluyor çünkü 5 haftadır gözümün onunde ve asla kacmadi çiftleşmedi suphelendigim tarih 24 Mayıs
5 haftalik hamile kediyi de kisirlastirma konusu actigimda genelde herkes yanlış oldugunu soyledi birde ameliyatı kaldiramaz falan diyenler oldu zaten yaşı olan bir kedi cidden ağır olmaz mi onun icin??
Hatta şöyle diyen biride vardi 5 haftalik bir kedinin bebeklerini aldirmak demek yeni doğmuş bebek kedileri öldürmek gibi bi şey ki düşününce hakli da malesef

Emirrckr

Erkek kediler etrafta yeterince dişi yoksa hamile olan dişilere,hatta çelimsiz ve pasif kalan erkeklere bile sarabiliyorlar.
Sonuçta tatmin etmek istedikleri bir çiftleşme dürtüsü var.
Hamile olup olmadığı çokta önemli değil onlar için.
Sadece dişi kedi genellikle engellediği ve kediler arasında hamile kedilerin en üstün,sözü geçen olduğunu varsaydığımızda çiftleşmenin gerçekleşmesi çok zor.
Fakat erkeklerin gelip rahatsız etmesi kısırlaştırsanız bile devam edebilir.
Çünkü o dişi kedi,varlığını orda sürdürmeye devam edecek.
Tabiki eskisi gibi koku salgılamayacağı için bir anda tüm erkekler toplanıp gelmezler,yalnızca onu tanıyanlar ara sıra uğrar.

Emirrckr

Diğer sorunuza da yazmıştım;emzirdiği halde karnının büyümesi,1 aydır kızgınlığa girmiyor olması vs.hamile olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

aytunccc123

Farkindayim 3 aylik disi yavrumun bile ensesine yapisti bugün bir tanesi sonra kurtardik ve mecburen kovaladik yavrucak çok korktu ama kovalasak bile gitmiyorlar disari rahatça salamiyorum artik aninda geliyorlar bagira bagira
Diger kisir olan kiziminda bazen pesine takiliyorlar ama o baya agresif oldugu için hiç yanına sokmuyor zaten

blue_hpood

götürüp direkt kısırlaştırın, hamileyse bile şu dönemde kısırlaştırılıp yeniden doğum yapmasının önüne geçilir. götürün, tekrar doğum yapmasın..