Kedilerimi Cig Etin Zararlarindan Nasil Korurum

Cakeyta

Merhaba, malum kurban bayrami geldi catti. Benim kedilerim sokakta yasiyor. Ben tabiiki asla cig et vermem fakat disarida illa ki bulacaklar. Birileri iyilik ettiklerini sanip onlerine atacak, bir sekilde yiyecekler biliyorum. Kedilerimin duzenli olarak ic parazit asilari yapiliyor . Birisine daha 2 gun once yaptim , digerinin de 1 ay olmadi henuz . Bu surecte baska ne yapabilirim ? Ya da bir sey yapilmasa da parazit asilari onlari korur mu ?

3 CEVAP

IIREMMM

bu dönemde evde ya da uygun bir yerde bakabilseniz daha iyi olur aslında çünkü dediğiniz gibi bu dönemde sokakta maruz kalma ihtimalleri çok yüksek çiğ ete,parazit aşıları olmasına rağmen yerlerse uzun dönemde parazit oluşumu daha hızlı artabilir gibi düşündüm ya da parazit aşısının koruyucu etkisi azalıp aşıyı daha sık yaptırmak gerekir mi bilemedim,bir hekime danışsanız daha iyi olur bence net bir cevap almış olursunuz

Cakeyta

Kedilerimi eve alamamamizin sebebi annem . Aslinda seviyor ama evde olma fikirlerini bile siddetle reddediyor . Kedilerim de gunlerinin buyuk cogunlugunuzu balkonumuzda geciriyorlar kafalarina gore gidip geliyorlar ama annemden dolayi eve alma imkanimiz hic yok . 1 ay once asi olmus kedimi 2 ay olmadan tekrar asilamayi dusunuyorum onlem amacli . Ama baska ne yapabilirim bilmiyorum gercekten

blue_hpood

bir iki tanesini aldınız diyelim, binlerce bu durumda kedi olacak, yapılabilecek pek bir şey yok, kesim şekli de insanın tüketimine uygun aslında fakat sağa sola attıkları için risk oluşuyor. adam gibi bir yerlerde besleme yapsalar hiçbir sorun yok. siz yine iç dış paraziti aksatmayın gözlemleyin, ben bir şey olacağını sanmıyorum; sonuçta sokakta kuş, fare avlayıp yiyorlar.