Veterinerde Altına Yapma

Zeynepnurk

Merhaba kedimi bugün veterinerine götürdüm aşı için. Kedim o kadar hırçındı ki kaplan gibiydi aynı veterinerimize karşı. O da şaşırdı yaniii ve kedim korkudan altına kaka ve çiş yaptı. Tepinirken de tırnağı kopmuş. Nasıl korkmamasını sağlarım?

12 CEVAP

zuhall

oncelikle sadece asi icin gidiyorsa kutusunun bitek kapagini acip kediyi icinden bile cikarmadan asisini yaptirabilirsiniz. ustten acilmiyorsa da onlardan temiz edebilirsiniz. genelde kutularinda kendilerini guvende hissettikleri icin pek birsey anlamiyorlar.
Ayrica veterinerinizin elinin hizli olmasi lazim bazilarinin asi yapmasi bile uzuuun bir mesele oluyor acemiyse hele.
Kedinizin basini kendinize dogru cevirip sarilarak yine veterinerle pek fazla yuzyuze gelmemesini saglarsaniz daha kolay gecicegini dusunuyorum.
ama muayene edilecekse yapacak pek birsey yok.

Zeynepnurk

Hepsini yapmıştım ama çok salgırgandı bu sefer

SelinTuksal

Veterinere olabildiğince az giderek olayı kökünden çözün bence.

Zeynepnurk

@SelinTuksal
Aşıları kendim mi yapıcam.

Reyaura

Bitkisel sakinleştirici

Reyaura

Nette satılıyor detaylı araştırma yapip alabilirsiniz. Ben uzun yollarda kullanmak için almayi düşünüyorum

Sakinlestiricilerin bu tarz bir durum icin kullanilmasini dogru bulmuyorum.tavsiye etmem kullanmanizi bir kerelik bir sey icin.

Tasima cantasinin icine ona ait esyalar koyun battaniyesi oyuncagi vs veterinere goturmeden once kutuyu acin icine girip ciksin sonra goturursunuz ve tavsiyem ozel aracinizla gitmiyorsaniz taksiyle filan goturmeniz.ve veterinere gitmeden once yaninizda odul mamasi bulundurun hircinlasinca verirsiniz.

Peri_cann

İlk defa yaptıysa belki veterinerden değil de başka bir şeyden huylanmış olabilir. Benim kedim de veterinerde poposundan sıvı bir şey çıkardı pis kokulu. İdrar değil ama veteriner streslenince yapar dedi. Bir dahakine düzelir umarım

Zeynepnurk

Evet ilk defa yaptıı

Zeynepnurk

@Reyaura
Mesela ney olabilir ?

zuhall

temin*