Kedim Artık Yaş Mama Ve Sevdiği Şeyleri Yemiyor Napmalıyım

Sulemiss

Kedime 2 ay kadar yaş mama veya evde yaptığım tavuktan veremedim. Şimdi hiç birini yemiyor tadını unutmuştur diye ağzına koymaya çalışıyorum veya sürüyorum hatırlaması için ama islarla yemiyor en sevdiği yaş mamayı koydum 1 gün boyunca aç kalsada yemedi sabah mecbur kuru mama alıp verdim bir de siringayla balık yağı içirdim en sevdiği şeyleri neden artık yemiyor tavuk yaş mama yumurta yanından bile geçmiyor sadece kuru mama istiyor bunlardı yememeye devam ederse besin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilirim vitamin maltlari balık yağı yeterli olur mu

3 CEVAP

Emirrckr

Hangi kuru mamayı kullanıyorsunuz marka olarak?
Eğer kaliteli bir mamaysa zaten onun ihtiyaçlarını karşılar.
2 aylık olup ısrarla kuru mama isteyen kediyi öpüp başınıza koyun bence :))
Biz bizim kızın 4 aya kadar ağzına kuru mama koyamadık,hep yaş mamalarla besledik.
Neyse uzun lafın kısası dediğim gibi kuru mamanız temiz içerikliyse zaten yeterli olur.
Ki ekstra vitamin macunu ve balık yağı da kullanıyormuşsunuz,gayet güzel.
Yaş mamayı belki bu dönemde reddeder ama büyüdükçe bu seçicilikleri giderek azalıyor bence.
Bir-iki ay sonra tekrar yemeye başlar diye tahmin ediyorum.

Sulemiss

1.5 yaşında ben 1.5 ayllikkken kuru mamaya başlattım zor olmadı ara ara yaş mamada veriyordum ama 2 ay kadar veremedim unutmuş sanırım kuru mamada da seçici şuan royal canın kısır mamasını yiyor

Sulemiss

Royal canın içerik olarak çok iyi olmadığını biliyorum. Fakat diğer kedim hassas olduğu için diğer mamalar çok kötü geliyor o yüzden ortak royal canın mamasını alıyorum diğer kedim her şeyi yüzebiliyor çünkü sokaktan aldım alışık bir kedi bunu yavruyken aldığım için kuru mama dışında pek bir şeye alışkanlığı yok