2 Aylık Goberian Yavrumuz

FulyaC

Beni ısırmasının önüne ısırdığı zaman elimi çekmek yerine iterek hayır diyip ilgiyi kestiğim için artık hayır diyince çoğunlukla duruyo. Ancak nişanlım o ısırdığı zamanlar hayır desede oyunu bırakmadığından artık yavrumuz ne yaparsa yapsın oyun zannedip üzerine tekrar atlıyo ısırmak için. Yardım edin lütfen ? Önerileriniz için şimdiden sağolun.

5 CEVAP

huseyin1

Aynı yöntemi oda denesin ıssırdığı zaman bundan hoşnut olmadığınızı bir şekilde anlatın ıssırdığı anda oyunu kesip onunla ilgilenmemek olabilir eliniz yerine oyuncaklarına yönelterek olabilir hangisi onun için doğru yöntemse onu uygulayın zamanla geçer sabır çok önemli nerdeyse 8-9 aylık olana kadar devam edebilir

FulyaC

Yokmu önerisi olan ?

FulyaC

Peki bişey sorabilirmiyim. Dünden beri oda hiç ilgilenmedi bu sabah nişanlım geldiğinde normalde oynarlardı ısırdığı için oynamadı direk geldi benim yanıma oturdu. Önce mızmızlandı sonra gitti nişanlımın gözünün önünde salona işedi ben görmezlikten geldim öyle dikkat cektiğini zannetmesin diye. Sonra temizledim. Yarım saat sonra falan nişanlım yine geldi yanıma oturdu telefondan bişeyler bakarken.Yavru bana havladı ısırmaya çalıştı ilk defa. Kızdık. Sonra nişanlım diğer koltuğa geçti deneme amaçla onun peşinden gitti ayaklarının dibine yattı.yanıma gelince yine aynısı oldu.Bu neden olabilir.

huseyin1

Bu sorudan birşey anladığımı zannetmiyorum ne olmuş ne bitmiş kafamda canlandıramadım biraz tuhaf bir soru olmuş sanki ama o an heyecanlandığı için tuvaletini oraya yapmış olabilir çünkü 2 aylık bir köpekte henüz tuvalet eğitimi olmaz zaten ayrıca hiç ilgilenmeme değil hiç ilgilenmemeniz daha kötü sonuçlar ortaya çıkarır ilgilenin ıssırdığı zaman o an için ilgilenmeyin veya oyuncaklarını ıssırarak oynatın bu tarz şeylerle üstesinden gelebilirsiniz ama dediğim gibi 8-9 aylık olana kadar devam eder çünkü doğası böyle

FulyaC

Teşekkürler