Çok İştahsız

Sutunannesi

Acana kullanırken ilk başlarda çok severek yiyordu fakat son zamanlarda çok fazla iştahsızlaşmaya başlamıştı zaten mamadan dolayı sindirim sistemi problemlerimiz vardı bende Sanabelle sensetive geçtim yorumlarda iştahsız kedilerin iştahla yediği vs yazıyordu. Ve gerçekten öyle oldu kedimin bir anda iştahı açıldı ilk 2,3 hafta çok güzeldi tüm mamasını 24 saat içerisinde bitiriyordu ki oda 50 grama denk geliyor. Ama 2,3 gündür mamaya hiç dokunmuyor. Sabah 7,8 gibi koyuyorum ve öğlen 5 de eve geldiğimde mamadan 1 tane bile yememiş oluyor(gramla koyduğum için eve gelince ölçüyorum). Asla kendisi mama yemeye gitmiyor uyuduğu zaman ben avucuma alıyorum mamasını uyandırıyorum uyku sersemi ve aç olduğu için ancak o şekilde yiyor. 2 gündür bu şekilde 30 gram falan yedirebildim. Ama keyfi yerinde ordan oraya koşturup oynuyor hiçbir sıkıntısı halsizliği Yok şu an sadece kendi isteği ile yemek yemiyor. Bu durumda ne yapmalıyım:(

2 CEVAP

Infernus

Başka şeyler yiyor mu? Denediniz mi yaş mama, haşlanmış tavuk, peynir, yoğurt vs? Yoksa genel anlamda mı iştahsız?

Sut secici bir kedi oldugundan mama degistirmeni istiyordur.bazen oyle olabiliyor ilk zamanlar istahla yiyor sonra yemiyorlar keyfi yerindeyse sorun yoktur diye dusunuyorum.mama degistir diyecegim ama zaten sindirim sistemi hassas bu seferde ishal olup durur:(