Kedimdeki Değişikliklerin Sebebi ?

Susamsusi

merhabalar. 8 aylık erkek tekir kedim var . yaklaşık bir haftadır bana olan bağlılığı azaldı. iştahı azaldı daha çok su içmeye başladı. sabah 8'den ikindi vakti 4 'e kadar falan daha uzun aralıklarla parça parça uyumaya başladı. geçen gün bilerek gece 11'e kadar uyutmadım. bu sefer gece 2de kalktı . bu defa sesi de dayanılmaz oluyo gerçekten. sabaha kadar oyun oynamak istiyor benim de uyku düzenim tamamen bozuldu hiç bi yere idrar püskürtmedi henüz. bunların sebebi kızgınlık mıdır yoksa artık büyümeye mi başlıyor . görüş ve önerinilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

5 CEVAP

emrezrtrk

Kızgınlık belirtileri

Kizginlik baslangici hadi hayirli olun:)

Kedimekim

Kizginlik baslangici gibi gorunuyor bu zaman da onlari memnun etmek gercekten zor

Susamsusi

bu hayvan 8 aylık 8 aydan önce girmemiş midir hiç kızgınlığa. bide bu bu dönemler için mi geçerli belli bi zaman sonra geçer mi yoksa hep mi böyle

berkdoan

Kısırlaştırılmadığı zaman insan periyodu gibi düşünün ayın belli bir kısmı kızgın olur genelde. Çiftleştirseniz bile bu kısa süreli bir çözüm olur erkek ise kediniz. Birde sıvı bırakması başlayınca biraz çileden çıkabilirsiniz temizlemesi aşırı zor bir leke bırakıyor :) fakat bu söyledikleriniz %100 kızgınlık denemez tabii benim kedim de büyüdükçe farklı özellikler kazanıyor belki kişiliği değişiyordur.