Buyuk Paketlerle Mama Almak

tyguler

sizce 10 15 kg ayni mama vermek dogru mu yani 10 15 kilo mama yaklasik 1 yil gidiyor tabi markaya gore degisebilir. 1 yil ayni mamayi yemesi hayvanı sıkmaz mı veya mamalar bayatlamaz mı? tabi buyuk paketlerle alinca daha uygun oluyor ama sonlara dogru bayatlamasi kedinin mamadan alacagi verimi dusurmez mi

1 CEVAP

blue_hpood

sonuna doğru bayatlamıyor. 2 senedir kedimi 10 kiloluk mama alıp besliyorum. üstelik ben sık sık tavuk balık haşlama vs yapıp suyuyla veriyorum, yani bazı akşamlar mama bile yemiyor, hiç bayatlama durumuyla karşılaşmadım. ayrıca bana kalırsa elbette en iyi besleme yöntemi çiğ besleme fakat kimsenin durumu buna müsait olmadığı için kuru krakerlerle besliyor kedisini. elbette herkes ister ki her gün türlü türlü etler pişirmeyi fakat maalesef durum bu. alabildiğiniz mamayı alıp bütçenize göre yine tavuk, balık, daha, ciğer, kuzu, hindi haşlama yapıp suyuyla verebilirsiniz; hem yeni bir şeyler yemiş olur, hem de bağışıklık güçlendirici takviye almış olur. sıkılmasını da göz önünde bulundurmayın, günlük aktiviteyi yaptıktan sonra her öğünde mamayı önüne koyup 20 dakika içinde kaldırmalısınız. seçimi kediye bırakmayın yani.