Kedim Devamli İshal

Sezenay

İki ay önce schottish cinsi bir kedi sahiplendim7 aylikti. Kedim geldiği günden beri ishal. Denemediğim ilaç,damla, mama, probiyotik kalmadı. Kan testi de yapıldı ama çözüm bulunamadı. Önerilerinizi bekliyorum lütfen

11 CEVAP

Mini2019

Öncelikle mamayı kesin. Haşlama tavuk ya da kırmızı et verin. Çok az pirinç de ekleyebilirsiniz. Kesinlikle yağsız olsun. Proplan forti flora deneyin. Çok etkili.

Dışkı tahlili yaptırın. Belki yoğun parazit vardır.

Bunlar işe yaramazsa ileri tanıya gidilmesi gerekecek

Cennet29

Veterinerden gastrointestinal mama almalısınız.

Sezenay

Merhaba veteriner maması denedik bir paket bitirdik bu süreçte dahi ishal kesilmedi.

Dann

bende aynı sorunu yaşıyorum hala veteriner hekime sorduğumda bu aralar sürekli geçmeyen ishal ile uğraştğını söyledi. parazit testi, probiyotik, iğne , şurup vs denedim. bağiıklığını kontrol ettik herşey olması gerektiği gibi çıktı. en son tedaviyi bıraktım mama kaynaklı olduğuna kanaat getirdim. şuanda evde 4 çeşit mama oldu. bu denediklerim de işe yaramadı, elimde olanları tüketene kadar yumuşak kaka ile yola devam ediyorum. sonrasında gastro mamalardan birini denicem. yine geçmezse onu yumuşak kakasıyla sevicem. çok geçmiş olsun

Rubikosu

Kedinin ishalini incelediniz mi? Şiddetli enfeksiyon durumu varsa dışkı içinde kurtçuk vs gibi hareket eden minik canlılar gözükür. Maske takıp incelemenizi tavsiye ederim. Gerçi tahlil yapılmış ama göz gezdirmekten zarar gelmez. Haşlanmış tavuk ve pirinç lapasi karıştırıp verebilirsiniz, iyi gelir. Çok geçmiş olsun bebişe.

Cennet29

Ishal olan kediye bu mamasını bırakim başka mamaya geçeyim ay buda ishali geçirmedi başka mamaya geçeyim yapıldığı sürece ishalin sadece şiddetini artırır kronik hale getirirsiniz. Tabiki toz şurup hiç bir işe yaramaz. Gastrointestinal mamalarda bir sürü marka var veterinerdekilerden alıp bi kaç paket kullanmalısınız sonra yavaş yavaş başka mamaya geçebilirsiniz. İshal geçmiyo diye bir şey yok

@dann
Ayrıca sizinde kedinizin ishali böyle yaparsanız asla geçmez. Elimde 4 çeşit mama oldu demişsiniz malesef onları kullanmicaksınız ki kediniz iyleşsin. Okdr farklı mamayı yese sağlam bağırsak bile bozulur siz bide ishal kediye bunları yedirmeyi düşünüyosunuz. Şuan gastrointestinal mamaya geçmeniz lazım ve hayvanın kendini toparlaması lzm. Elinizdeki mamaları da sokaktakilere verin yada satın değerlendirin ama kedinize asla yedirmeyin. içlerinden bitanesini saklayın hayvan gastro mama yiyip tamamen iyleştikten sonra kademeli şekilde 15 günde geçiş yaparsınız.

Dann

@cennet29
söyledikleriniz şeytanın aklına gelmez, bunu düşünmediğim için kendime kızdım şimdi fikir için teşekkürler.

Berrefilizzz

Merhaba acaba maması mı iyi mi gelmiyor

Sezenay

Proplan kitten kullanıyorduk mama olarak şimdi proplan elegant aldım ama yine de ishal tam gaz devam ediyor. Kan tahlili yapıldı herhangi bir şey çıkmadı

Berrefilizzz

Tahlilde birşey cikmadiysa buyuk ihtimal sindirimi hassas

gece18

Endüstriyel mamaları bir müddet bırakın yani kuru mamayı kesin. Tavuk ve tavuk suyu, et ve et ürünleri kısaca protein verin. Yanına haşlanmış az pirinç ezerek yaş mama yapabilirsiniz. Mamaların içine proplan'ın probiyotiğini deneyebilirsiniz.
Bunca zaman gecmemesi kroniklesmis olabilir.