Saç, Vücut Kremleri Vb. Ürünler Ve Kediler

Gul36

Merhabalar,

Öncelikle belirtmek isterim ki, bu sorunun sığ ve bencil bir istekmiş gibi algılanmasından endişeliyim ama benim cilt&saç sağlığım ve kedimin sağlığı için sormak istiyorum.

Kullandığımız bitkisel içerikli krem, losyon, saç kremi vb. şeylerin hayvanlara ne kadar zararı olur sizce?

Kedimi aldığımdan beri krem sürdüğümde, saç spreyi parfüm vs. sıktığımda kesinlikle ona yakınlaşmıyorum.

Ama, eminim hemcinslerim çok iyi anlar, cilt ve saç kuruluğu yüzünden cilt ve saça sık sık bakım yapmam gerek ve kedime bir şey olur korkusuyla organik olduğundan emin olduğum ürünlerimi bile kullanamıyorum.

Gerçi burada ne denirse densin kullanırken benim içim yine rahat etmeyecek :D Ama yine de değerli görüşlerinizi almak istedim.

Özellikle kadın hayvanseverler, sizler ne yapıyorsunuz bu konuda?

4 CEVAP

deniz_berkan

ben kedimin yanında parfüm krem vb seyler sıkıp sürmüyorum alerji olmaya çok yatkın olduğu için ,oda spreyi bile kullanmıyoruz biz . böyle alıştığım için kedimede herhangi bir temas olmuyor .. siz bakımınızı gönül rahatlığıyla yapın herhangi bir zararı olmaz yanında yapmadığınız sürece :)

Lactantius

Herhangi bir spreyi zaten dünyaya verdiği zarardan mütevellit kullanmıyorum (dikkat etmeye çalışıyorum doğaya zarar vermemek adına; temizlik ürünleri ve kişisel bakım ürünleri seçimlerimde), losyon ve krem kullandığımda ben de kedime bir süre dokunmuyorum. Esasen sorunuz bencilce bir isteğe dair değil de incelikli bir fikirle türemiş :)

Kedimekim

Soruyu anlamak güç :)

Gul36

Cevaplariniz icin cok tesekkurler. ☺