Kedi İç Parazit İlacı Önerileri ?

Genel olarak kedilerimle düzenli veterinere giden ve hem rutin kontrolleri yaptırıp hem de iç dış parazitlerini yaptıran birisiyim fakat 3 kedi ve beraberinde geçici yuvalık yaptığım canlarla birlikte sayı sürekli artıp sabite iniyor ve hepsi ile veterinere gitmek hem maliyetli hem de zor oluyor. Daha öncesinde bir kaç kez veterinerimiz tenizol marka iç parazit hapı verdi bir yan etki de görmedim açıkçası ama bir kaç kişiden olumsuz yorum aldım bu sebeple araştırmaya başladım, bildiğiniz güvendiğiniz kaliteli iç parazit ilaçlarını paylaşırsanız sevinirim. 2şer aylık periyotlarla bir defa evde bir defa veteriner de parazit uygulaması yaptırarak daha uygun bir hâle getirmeyi düşünüyorum 🤔

5 CEVAP

KimJeongguk

Caniverm en iyisi aralarında.

dilanbulent

Olumsuz yorum aldığınız her şeyden vazgeçmemenizi öneririm :) Dünyadaki en iyi ürünün bile elbet memnun kalmayanı vardır yani. Tenizol en çok kullanılan iç parazit haplarından biridir, illaki beğenmeyeni çıkar fakat bu o şeyin kötü olduğunu göstermez. En iyi iç dış parazit diye aldığınız ürünün de kötü yorumu vardır. Kötü yorum var diye bir kötü olsaydı dünyada hiçbir şeyi alamazdık :D Tenizol gayet iyi bir iç parazit hapıdır. Genelde hap olarak Caniverm ve Tenizol kullanılır zaten. İkisi de iyidir.

Çok sağolun arkadaşlar genel olarak başka sitelerde de aynı yorumu aldım sanırım aynı devam edeceğim 🥰

Nrynrynry

instagramda* @whiteturishdelight* sayfasında sabitlenen gönderilerde parazit ilaçlarının tablo halinde bilgilerini paylaşmış oraya bakmanızı tavsiye ederim çok anlaşılır. aşağıya yazıyorum ama görsel daha iyi burdan jpeg ekleyemiyorum.

1-BROADLİNE DAMLA 1 aylık periyodlarda tekrarlanmalı, İç Parazit olarak kapsamı ;
Yuvarlak Kurtlar,Tenyalar,Kancalı Kurt,Kalp Kurdu,Akciğer Kurdu Dış Parazit PİRE KENE,KULAK MİTELARI
2-ADVANTAGE MULTI DAMLA 1 aylık periyodlarda tekrarlanmalı, İç Parazit olarak kapsamı ;Yuvarlak Kurtlar,,Kancalı Kurt,Kalp Kurdu, Dış Parazit PİRE KULAK MİTELARI
3-5TRONGHOLD DAMLA 1-2 aylık periyodlarda tekrarlanmalı, İç Parazit olarak kapsamı Yuvarlak Kurtlar,Kancalı Kurt,Kalp Kurdu Dış Parazit PİRE KULAK MİTELARI
4-PROFENDER DAMLA 3 aylık periyodlarda tekrarlanmalı, İç Parazit olarak kapsamı Yuvarlak Kurtlar,Tenyalar,Kancalı Kurt,,Akciğer Kurdu Dış parazit koruması yok
5-CANİVE RM TABLET 2 aylık periyodlarda tekrarlanmalı,İç Parazit olarak kapsamı Yuvarlak Kurtlar,Tenyalar,Kancalı Kurt Dış parazit koruması yok

AyseMia

Tenizol pek tesirli değil evet, üzerinde bile yazıyor zaten "3 gün ard arda kullanılmalıdır" diye. Tenizol 2 etkenli, Caniverm 3 etkenli. Tenizol her türlü parazite karşı etki etmeyebilir ve etkisi düşük de kalabilir bu yüzden. İlla ki hap şeklinde kullanacaksanız Caniverm tavsiye ederim. Zamanında hangisinin daha etkili olduğunu kendi websitelerinden de araştırmakla birlikte, birden fazla Hekim'e de sormuştum.