Royalcanin Mi Britacare Mı?

tyguler

Anket

royal canin+takviye vitamin
(6 oy)
brit care
(1 oy)
yalnizca royal canin yeterli vitamin olmamali
(5 oy)
Toplam (12 oy)

şuan bu iki mama arasindayim, icerik olarak okuyunca brit care cok guzel icerikli gorunuyor, ama sikayet orani fazla. benim kedim seviyor öyle bi sıkıntı da yasamadik (bazen diskisi civiklasiyo bazen normal oluyo onu tam cozemedim) ama tüy dökümü normalden fazla (mevsim gecisi donemi haricinde de fazla)
normalde royal canin proplan hills gibi mamalarin icerikleri dolayisiyla kullanilmasi bana pek hos gelmiyor fakat royal caninle cook uzun yillar yasayan kedi sayisi cok duydum, brit care da hic duymadim
proplan onceden uzun sure kullandik ama onu yediginde doymuyordu ve artik fazla kilolu olmaya baslamisti ayrica tuyleri soluk gorunuyordu
benim sordugum vetenirlerler proplan royal canin veya hills mama alip multivitamin kullan dediler.
sizce brit care dan devam etmek mi daha iyi yoksa royal canin denesem daha mı iyi olur

3 CEVAP

dilanbulent

Hills, Royal Canin, Proplan gibi mamalar gayet yeterli vitaminlere sahip mamalardır. Ekstra vitamin kullanmaya hiç gerek yok. Muhtemelen kendi sattıkları vitaminleri alın diye demişlerdir. Ayrıca çoğu veteriner hekim ne yazık ki mamaların içeriği hakkında bilgi sahibi değiller. Mama konusunda her veterinere güven olmaz. Royal Canin veya Hills hiç farketmez bunların hepsi yeterli vitaminlere minerallere sahip mamalardır.

Daha önceki sorunuzda Brit Care sorusunu cevaplamıştım, kullanıp kullanmamanız size kalmış.

Emirrckr

Kesinlikle bu iki seçenek arasında Royal Canını tercih edin.
Vitamin tercihi size kalmış,bütçeniz yetiyorsa kullanabilirsiniz.
Ancak tabiki aşırı vitaminin de faydadan çok zararı var.

AyseMia

Ben de bu iki mama arasından Royal Canin'i seçeceğim. Brit Care hakkında ishal yaptığına dair çok fazla şikayet duydum, sizde de cıvık dışkı sorunu varmış zaten ve bu da mamayı iyi bir şekilde sindiremediğinin göstergesi. Hal böyle olunca da mamadan yeterli verimi alamayabilir. Vitamin gereksinimi olup olmadığını da mamayı bir süre kullanıp kontrole gidip ancak hekiminiz doğrultusunda anlayabilirsiniz, herşeyin fazlası organlara zarar.