Kedimde Gelişim Geriliği Var

iremdemiry

kedim 3.5 aylık şu an iç parazit döküyor, tenizol, clamoxyl, antihistamik uyguluyor veterinerimiz. ayrıca vetoskin,vetomune, probiyotik verdi 5 günlük, yaş mamasına katıyorum biraz toparlaması adına ve polivit kullanıyoruz 1 cc kadar her gün. veterinerimiz kedimizin sağlıklı olacağını fakat çok gelişemeyeceğini biraz daha küçük kalacağını söyledi ne yapmalıyım önerileriniz neler acaba? böyle bişey yaşayan ve atlatan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum

1 CEVAP

aslihan_e

Veteriner abartmış bence, iç parazit sorunu çoğu yavrunun yaşadığı bir problem. Genetiği iri ise iri olur o kedi, değilse daha küçük kalır. Çevresel etkiler daha az etkiler kedinin büyüklüğünü. Sonuçta tedavisi yapılıyor, ne kadar etkileyebilir ki. Hiç takılmayın bence bu duruma. Sokakta kedileri görüyoruz, bazıları iri iri oluyor. Sokaktaki tüm kedilerde iç parazit bulunur, o zaman hepsinin küçük kalması gerekirdi. Irkı gereği iri değilse zaten istediğiniz kadar takviye verin yine genetiğinde ne varsa o kadar irerir.