Dağılmayan Kedi Kumu

3 kedim var ve hangi kumu denediysem evin her yerine dağıtıyorlar. Dağılması az olan bir kum önerisi olan varsa yazarsa çok sevinirim

4 CEVAP

AyseMia

Arkadaşın dediği gibi kalın taneli kum deneyebilirsiniz ancak onun da topaklanması çok daha az oluyor, ki bence bir kumun her şeyden önce en önemli özelliği topaklanması. O yüzden kumun eve dağılmasını önleyen en iyi seçim yüksek kenarlı kedi kum kabı olur, biz Omega Paw kendini temizleyen kedi tuvaleti kullanıyoruz, tavsiye ederim. Hem kumu elemesi çok kolay oluyor, hem de kabın kenarları yüksek olduğu için diğer kum kaplarına göre kum çok daha az dağılıyor ve giriş kapısında ayrıyeten paspas bölümü olan modeli de extra kum tutuş özelliği sağlıyor.

Emirrckr

Biz şu an Sandy kullanmaya başladık,indirimde bulup almıştım deneme amaçlı.
Açıkçası baya ince taneli,deniz kumu gibi ama buna rağmen öyle dışarı dağılma durumu baya azaldı.
Hani elleyince de öyle yapışmayan,farklı bir dokusu var.
Tozutma da sıfır.
Ama topaklanma konusunda henüz emin değilim,birkaç gün daha inceleyip karar vereceğim.
Sadece tek eleştirim,ben kokulu almıştım marsilya sabunlu.
Fakat kokusu aşırı yoğunmuş.
Kumun yakınlarına geldiğinizde bile resmen sabun çarşısında hissediyorsunuz kendinizi :))
Kediler için de bence çok sevilen bir durum değildir bu yoğun sabun kokusu.
Birde ileriki günler çiş kokusu ile birleşirse kötü bir koku ortaya çıkabilir mesela.
O yüzden eğer topaklanma anlamında mutlu ederse,kokusuz serilerinden denemek istiyorum.
Özellikle tozutmayışı ve dağılmayışı beni çok tatmin etti Sandy'nin.

Leta

Bu kum dağılımının kesin bir çözümü yok maalesef varsa da ben bilmiyorum. Ama minimuma indirmek için kalın taneli kum deneyebilirsiniz, ince taneliye göre daha az dağılıyor. Bir de ben kabın etrafına elekli paspas koydum. En azından evin içine dağılmıyor sadece kum kabının çevresinde oluyor onu da ben pek sorun etmiyorum.

blue_hpood

pelet:) dağılma neredeyse kuma oranla %95 azaldı, hayatımı kurtardı bu meret. daha önce nasıl keşfetmemişim bilmiyorum. hem ciğerim rahatladı, hem dağılması çok az. her yerde reklamını yapıyor gibiyim fakat bu kumla aşk yaşıyoruz ondan sjsjsj
pelet tavsiye ederim, aktif karbonluymuş, bentonitmiş, at çöpe gitsin hepsini. en iyisinden en kötüsüne çok marka denedim, hepsi dağılıyor, hepsi kokuyor, hepsi tozutuyor. hepsine de birden çözüm buldum:)