Kedim Zayıfladı Kilo Aldırıcı Mama Tavsiyesi İstiyorum Lütfen

Prensesmincir

Selamlar,2 yaşında Scottish fold. Dişi kedim var,ilk sahiplendiğim zaman mama fiyatları aşırı uygundu hills kullanıyordum daha sonra 150 liraya aldığım mama 400 lira olunca bende daha düşük segment mamalara yöneldim (purina one,friskes gibi ancak kedim eskisi gibi değil zayıfladı arkadaşlarımın kedileri tombul tombul orta fiyatta kilo aldıran mama tavsiyesi yapar mısınız?

13 CEVAP

blue_hpood

bol bol tavuk, ciğer, kuzu, hindi, bıldırcın, dana, balık, ördek.. aklınıza gelebilecek her türlü etin haşlamasını suyuyla verebilirsiniz.

AhsenAise

Purina one bilmiyorum ama friskies gerçekten kötü ötesi kötü bir mama, LaVital kuzulu kısır maması genellikle kedilerin bayılarak yediği bir mama,içerik olarak fena değil,fiyat olarak uygun , bonacibo kullanıp memnun olanlar var ama bizde kanlı ishal e neden olduğu için onu önermiyorum

Ahudr

Bence öncelikle veterinere goturup sagligina baktirin yuzu çökmüş cocugun

Prensesmincir

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar,purina one aldım şimdilik friskes ile arasında baya bir protein ve yağ farkı var ondan sonra hills geçeceğim güzel kızımın sağlığı paramdan daha önemli,yaş mama da aldım bugün bir güzel yedi kızım

Kedi sütü deneyebilirsiniz. Ama her kedi sevmeyebiliyor.

Cennet29

Fiyatı pahalı olmayan ve kalitesini beğendiğim mama sanabelle var denediniz mi hiç

Miay_8

Haftada 2 defa yaş mama verebilirsin. Sokaktakı kedileri öyle kilo aldırdım ben☺️

CakilYavrukus

Pro Plan kapalı kutu taze hindili mamam önerebilirim, gim cat vitaminle birlikte kilo alacaktır.

Prensesmincir

Yüzü çökmedi öyle bir yorum kabul etmiyorum,arada bir küçük Emrah’a bürünüyor saçma saçma profilimde kızımın resmi var dünden bakabilirsiniz baya toparladı 😉🐈

Prensesmincir

Veteriner arkadaşım geldi baktı,hiçbir sorunu yok hillse geç kilo alsın dedi mecbur aldım purinayı bu bitsin sipariş verdim hilssi

Emirrckr

Hill's iyi olur gerçekten,
Çoğu kedi de sevdigi için iştahla yiyorlar.

Eğer maksadınız kilo almasını sağlamak ise mama olarak royal canın tavsiye ederim. Bir de yaş mama da vermelisiniz haftada 2 veya 3 kez. Ama zayıflaması neye bağlı onu da araştırmanızı, gerekirse bir veterinere gitmeniz daha doğru olur. Mamanın az veya doyurucu olmayışından mı zayıfladı? Yoksa herhangi bir sağlık sorunundan dolayı mı zayıfladı? Bunu öğrenip ona göre hareket etmeniz gerekir.

catkittycat

friskesi verirken hic icerigine bakmadiniz mi.. market mamalarindan uzak durmanizi tavsiye ederim. icerik olarak bol protein iceren mamalara gecebilirsiniz ornegin mystic hem uygun hem proteini diger uygun fiyatli mamalara gore fazla onun disinda britcarein tavuklu mamalari var ondan da kullanabilirsiniz