Sizce ??

lucywhite

Arkadaşımın ricazı üzerine yazıyorum arkadaşımın kedisi eski sahiplerinde 1 aylık olana kadar büyütülmüş ve annesinden ayırılarak arkadaşıma verilmiş arkadaşım kapının önünde olunca almıs ama annesi ve babası izin vermemiş arkadaşımda ben bizim mahalleye alıştırmak istiyorum dedi ama apartmanda oturuyo 2 inci katta ve kedi buratya gelemez korkusu yaşıyo sizce apartmanın önüne bir ev yaparım suyunu mamasını koyarım arada bizim balkona çıkabilirlermi diye düşünüyo sizce ??? Birde nasıl alıştırabilir ??

6 CEVAP

Yani kedi ikinci kata cikmaz.diger mevzu hayvani sahiplendirsinler.1 aylik kedi hangi zihniyetle annesinden ayiriliyor yazik gunah.sut anne bulup verinsinler birine.el kadar kedi disari koydugunuz gun basina bir is gelir.sizi elestirmiyorum yanlis analasilmasin ama kizdim yani 1 aylik kediyi anneden ayirmak nedir...

lucywhite

Bende size hak veriyorum ona defalarca söyledim ama hayır bakıcam dedi ona çok kızdım ama asla vazgeçmiyo bu nedenle bende kediciğe zarar gelmesin istiyorum bende bakamam sizce evde 2 ,3 aylığa kadar bakılsa sonra dışarıda bakılsa daha iyimi olur bende ona katılmıyorum ama sadece soemak istedim yoksa direk sokağa bırakacak malesef :(

DEMET92

lütfen ona bakacak birine verin dışarıda kalmasın çok küçük. o da bir can bu nasıl vicdandır ... lütfen ona bir yuva bulun

Kedimekim

Gerekirse ondan izinsiz alıp kediyi sahiplendirin. Havalar henuz onun icin sicak degil. Üşütüp hasta olabilir ya da daha büyuk kedi kopeklerin saldirisina ugrayabilir. Arkadasini ikna edimiyorsaniz bence ondan kacirmak en akillica secenek olur. Belki hic disarda kalmayacagi bir yuvasi olur. 3 4 aylik bile olsa o kedi disarda hayatina devam edemez. Cunku 3 4 ay evde kalmis bir kedi sokagi tehlikeleri bilmeden buyumus olacak. Kesinlikle hayvani kacirarak ve sahiplendirerek cok hayirli bir duruma el atmis olursunuz. Sonun da varsin arkadasiniz size kizsin. Sonucta o bi can ve bi hevesin kurbani olmasin.

lucywhite

Dediğinizi yapıcam içiniz rahat olsun veterinlerime teslim edicem ve zaten o kişiyle arkadaşlığımıda biraz geç olsada sonsuza dek kestim

Eve alisan kedi sokakta yapamaz malesef mutlaka sahiplendirme yapilmali bu benim dusuncem eminim ki sitedeki arkadaslarda benimle ayni dusuncedelerdir.