Kedim Mamalarin Cogunu Cignemeden Yutuyor

Cemalchief

Merhaba, 11 aylik british erkek kedim var, virbac kisir mama kullaniyoruz taneleride buyuk sayilir aslinda ama yaridan fazlasini çiğnemeden yutuyor yerken bu bir sorun teskil eder mi ya da sindirimde verim kaybi olur mu

2 CEVAP

dilanbulent

Bunu ne yazık ki ben dahil başkalarının kedileri de yapabiliyor. Nedenini anlamasam da sanırım oyun oynamaya daldığı için karnı acıkınca öyle hızlı bir şekilde yiyor ki mamasını... Bazen kustuğu oluyor, hiç çiğnenmeyen mama taneleri görüyorum içerisinde. Nedenini ben anlamış değilim ve araştırdığım kadarıyla belirli bir sebebi de olmuyor. Yapıyorlar işte... Sizinkisi de hızlı yediği veya tam çiğnemeden yediği için arada bir kusabilir.

blue_hpood

bunun çaresini tek öğünü 2 veya 3’e bölerek bulabilirsiniz 10-15 dakika arayla tek öğününü 2 veya 3’e bölün, daha yavaş yemiş olur en azından.