3 Aylık Kedim Çok Isırıyor

Heathcliff

Van-tekir kırması erkek kedim 50 günlükken geldi eve şuan 3 aylığı biraz geçti kendini sevdiren kucağımda uyuyan sırnaşan evde peşimden ayrılmayan bir kedi gel gelelim bazen gözü dönüyor severken ya da kucağımdayken birden ısırmaya başlıyor geldiğinden beri var bu huy başlarda hafif ısırıyordu bir haftadır falan çok sert ısırmaya ve kanatmaya başladı 5-10 tane diş izi var ellerimde toplu iğne gibi ufak dişleri var ve can yakıyor.Sadece elime yapıyor bu davranışı.Anneme de aynı şekilde davranıyor. Sesli uyarıları,yüzüne üflemeyi,su sıkmayı,burnuna hafifçe vurmayı her şeyi denedim bir süre etkili oldu ama sonra bunları da takmamaya başladı.İlk olarak oyun olarak başlayan ısırmalar sonrasında kavga agresifliğine-saldırı ısırmalarına dönüyor.Nasıl düzelir bu kedi ?Pitbull baksam daha az yaralanırdım.

8 CEVAP

aleyn

ısırma dönemi şu anda bi 3 ay kadar sürer sonra geçer..

Zeynepnurk

Siz ona bence bol bol kemiriceği bir oyuncakla oynatın daha dişleri düşücek onun çıkıcak falan bu aralar yapması normaldir benimki de öyleydi geçtiii

Zeynepnurk

Kediler genelde ip tarzı şeyler ve küçük minik yumuşak oyuncakları seviyor onlarla deneyin bi bence. Bi ip alın ucunu yere salın kedinizin görmesini sağlayın eğer oynamazsa oyuncak bağlayın ucuna delirir :))

aleyn

kediler öyle oyuncaklarla falan ancak keşfedene kadar ilgilenirler, başka şey ısırsın diyorsanız uygun bi odaya karton bi kutu koyun boyuna uygun gidip gelip tırtıklasın ama bu sizi ısırmaktan vazgeçeceği anlamına gelmez. bu süreç geçene kadar savaş gazisi gibi gezeceksiniz hazırlıklı olun :D

Zeynepnurk

Geçer yakında o hareketleri daha bebiş o dişleri kaşınıyo bebek gibi:))

Heathcliff

Yavru köpeklerin ısırması için yapılmış plastik bir oyuncak aldım ama gıcıklığına bir kere bile ısırmadı @Zeynepnurk

Heathcliff

Yavru köpeklerin ısırması için yapılmış plastik bir oyuncak aldım ama gıcıklığına bir kere bile ısırmadı @Zeynepnurk

Heathcliff

Geziyorum zaten dikenli tellere sokmuş gibi ellerim bazen hata mı ettim köpek mi besleseydim diye düşünmüyor değilim :( @aleyn