2.5 Aylık Kedim Tüy Döküyor

Merhaba ilk defa kedi sahiplendim ve her şey sürekli endişelendiriyor. İlk geldiğinde taradığımda bir iki tüy çıkıyordu son 1.5 haftadır her gün taradığımda topak topak tüy çıkıyor. İnternette 6ay sonrası denmiş tüy değişimi. Daha 10 haftalık. İştahında boşaltım sisteminde bir aksaklık yok. Kellenme vs de göremedim sadece bir defa görsellerdeki gibi bir siyahlık geldi ama bence onda da akıntı yapışmıştı tüyüne çünkü tararken takılma vs hissetmedim. Bu şekilde her gün tüy dökmesi normal mi? küçük toptan 4 tane öıktı bugün büyükten bir devam ettirse yine geliyor tarağa Shorthair bir kedi bu arada simdiden teşekkürler

5 CEVAP

Terazi_19

Bazı kişilerde ilk bebe tüylerini erken atabiliyor fakat normalde 4 aydan itibaren atması gerekir o sebeple erken atması yetwrli vitamin ve mineralleri alamadigini gosterir mama icerigine dikkat edin ona gore bir mama kullanin birde multivitamin malt kullanmanızı tavsiye ederim

Royal canin kitten ve vets plus macun kıllanıyorum bunşara ek biotin ve somon yağı da aldım teşekkürler 🙏

mei

Benim kedimde de ayni sorun var. Ton balikli mamaya gecis yaptim ve markasini degistirdim. Tuyleri su an yumusacik ve tuy dokumunde hafifte olsa azalma varmis gibime geliyor. Tek sorun mama degistirdigimden beri karni cok sis.

aslihan_e

Bebeklik tüyünü atabilir, yaz da geldi ya erken döküyordur belki o yüzden. Şuan yaşa bakmadan her kedinin tüy değişim dönemi.

Cevaplar için sonsuz teşekkür ederim dennyimsiz olunca insan çok tedirgin oluyor. Furminator aldım bugün bakalım onun ve takviyelerin sayesinde sağlıkla atlatırız inşallah bu dönemi