Yavru Kedimin Peşinde Büyük Siyah Bir Kedi Var?

rapa04

Arkadaşlar merhaba, sokak kedilerim var bir sürü. Son zamanlarda siyah erkek kedi geldi, uysal biriydi. Fakat son zamanlar dişi olan yavru kedime kafayı taktı. Köşeye sıkıştırıyor, hep onun arkasından gidiyor, ensesinden yapışıyor falan. Sadece ona odaklanmış. Dişi kedim de rahatsız, anlıyorum. Vurmak ta istemiyorum. Ama dün fark ettim, dişi kedimin af edersiniz arka tarafındaki delik açılmış, bu erkek kedi galiba çiftleşmek için yapıyor. İçim cız etti. Zaten zayıf dişi kedim. Ben ne yapabilirim? Bu siyah kediyi ne yapsam kaçar?

12 CEVAP

dollfacepersian

@Zeynepnurk
5-6 aylık bir kedi yavrudur, bünyesinin bedeninin iyi beslense de hamilelik gibi zor yıpratıcı bir şeyi kaldırma ihtimali çok düşük. Özellikle sokakta yaşayan sürekli özenli bakım ilgi göremeyen kediler için çok daha riskli bir durum.( Risk derken annenin doğumda ölmesi, ölü ve engelli doğumlar,annenin yavruları reddetmesi, yavruların içeride kalması vb.) Bu yüzden bence kesinlikle çiftleşmemeli şuan ki anladığım kadarıyla çiftleşmek istemiyor ve bu durumdan son derece rahatsız

dollfacepersian

Kedi uzaklaştırıcı kullanabilirsiniz ama tüm kedilerin uzaklaşmasina sebebiyet verebilir. Bu yüzden erkeği kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. Zayıf ve genç yaşta hamilelik çok tehlikeli dişi kedilerde

Zeynepnurk

Dişi kediyle çok çiftleşmek istiyo sanırım.
Nasıl bi delik açılmış ?

rapa04

İşte, bildiğimiz arka tarafında delik açılmış.

Zeynepnurk

Delik nasıl açar ki kedi ?
Olan bişeydir o zaten dişi kedide çiftleşmek istiyordur o

rapa04

Demek istediğim o değil. Dişi kedim yavru, siyah kedi hep peşinde. Bir ensesinden tutar, bir sıkıştırır falan. Sadece ona takmış kafayı. Diğer dişi kedilere bir şey yapmıyor, bir kaç kere yaklaştı hatta, pati attılar. Ama küçük kızım bir şey yapamıyor. Ben ayırıyorum. Ben evde iken, bu hep peşindedir. Rahat edemiyor hayvan.

Zeynepnurk

Dişi kediniz kaç aylık ?

rapa04

Dişi kedimin bir de erkek kardeşi var bu arada. Anneleri de var, ama başına buyruk. 5-6 aylık vardır.

Zeynepnurk

Diğer erkek kedinin sıkıştırıp sonrada ısırmasının sebebi çiftleşmek istiyordur zaten kediler çiftleşirken birbirini ısırırlar sonra erkek kedi dişi kedinin ensesinden ısırıp çiftleşmeye başlarlar. Şuan erkek kedi onunla çiftleşmek istediği için öyle hareketler yapıyordur erkek kediler dişi kedileri rahat bırakmazlar ilk kavga sonra çiftleşme :))))

Zeynepnurk

İyi beslenilirse hamilelikte çiftleştiğinde bir şey olmaz. Her kedinin yapısı farklı.

rapa04

Evet, anne olmasına lafım yok. Ama kedim küçük ve rahat bırakmıyor. Enseden yapışıp, artık nasıl ısırıyorsa bağırdı bir kere. Amacım canı yanmasın, rahat etsin. Yoksa büyüyünce elbet anne olacak..

bsecnl

pet kafesle erkek kediyi yakalayın sonra özel araçla uzak başka bir mahalleye bırakın. yada belediyeyi arayın burda kısırlaştırılmamış kedi olduğunu söyleyin onlar gelip götürür