Kopegım Herseyı Yıyor

Yarengunes0

kopegım yerde ne bulursa yıyor yemek verıyorum sık sık yavru oldugu ıcın daha 2 aylık ama doymuyır yerdekı herseyı yıyor agzından zor alıyorum ısırmaya baslıyor bugun cam almıs agzına suımdı farkettık hemen agzından aldım ne yapmam lazım ona bırsey olmaması ıcın cok dıkkat edıyorum ama benden habersız gıızlı de yıyor nasıl engelleyebılırım ?

4 CEVAP

bsecnl

gözünüz hep onda olsun gezdirirken derin derin koklamaya başladımı dikkatini dağıtıp başka şeye yönelmesini sağlayın bizimkide kokusu güzel ne geliyorsa ağzına atıyor tavuk kakasına bayılır mesela :D

Yarengunes0

Gözüm tabikide onda ama benden kaçıyor birşey yediğinde gizlide yiyebiliyor

bsecnl

sizden kaçtığında peşinden gidin daha yavru çocuktan farkı yok ne bulursa ağzına atıcaktır

MURATKINLI

Gözünüzü asla ayırmamakla beraber diş kaşınmalarına göre yapışmış oyuncaklar verebilirsiniz. Bu kötü alışkanlığı bir an önce cözerseniz sizin açınızdan iyi olur. İleride yürüyüş egzersizlerinde sürekli ağzına yabancı madde alarak kendine istemsiz zarar verebilir. Bu arada her ağZına aldığı istemediğiniz bir şeyde sert bir şekilde hayır ve şiit gibi sesler çıkartın. İlgisini dağıtmanız gerekiyor.