10 Aylık Kedi 1+ Yaş Mama Yiyebilir Mi

Durukj

Merhabalar.Bahçede beslediğim bir yavru kedi var 10 aylık ben normalde prochoice yavru kedi mamasını veriyordum bir ara fark etmeden yanlışlıkla refleks kedi mamasına geçmişim 2 ay kullandı onu en son da onu verdim geçen gün bir komşu 1+ kedi maması verdi al sokak kedilerine ver bakıyorum sen sürekli veriyorsun ben vakit bulamıyorum dedi ben de aldım annem bir şey olmaz 1+ mama ver zaten 2 ay sonra 1 yaşında olacak dedi Ama benim beslediğim yavru da iç parazit vardı onu tedavi etmeye çalışıyordum şu an çok daha iyi kilo alamaya başladı ideal kilosuna ulaştı daha ama hala biraz zayıf görünüyor sizce 1+ mamayı vermeli miyim yoksa 2 ay daha yavru kedi mamasından mı devam etmeliyim

10 CEVAP

Cennet29

Diğer mamayı yedirip hiç bağırsağını bozmayın. Onu başka kedilere verin. Sık mama değişmeyin

Cennet29

Ben sokaktaki kediler ztn bakımsız oldugu için daha besleyici olması için yetişkin kedilere de yavru mama yediriyorum. Yavruya devam edin bence. İç parazit içinde veterinerden iç parazir hapı alıp kullanabilirsiniz veteriner tarif eder size kullanımını. Hap yutacak bir kedi değilse hapı tavuğun yada ciğerin içine saklayıp yedirebilirsiniz

Cennet29

Ben prochoice kullanmadım ama reflek 2 kg lik paketlerini sokaktakilere kullanıyorum çol severek yiyolar şuanda da yine reflex aldım. Gözlemlediğiniz kadarıyla hangisi kedinize yaradıysa ondan devam edin. Mesela tüy kalitesi nasıldı hangisini iştahlı yiyordu kaka vs sağlıklı mıydı

Lucky0

bir zarar vermez sadece yavru mamalarda protein oranı daha yüksek daha besleyici ve vitaminli oluyor gelişimi desteklemek için ama bir zararı olmaz yetişkin mamanın

Cennet29

Kısa sürede sık mama değişimi olmuş. Kakasını gözlemleyin ishal vs olmuş olabilir cünkü sık mama değişmek bağırsakları fena bozuyor hatta bazen kalıcı olabiliyor bu hasar. Kakasını görebiliyorsanız bakın ishal vs olmamışsa mamayı yedirin bitmeye yaklaşınca yenş mama ile kademeli karıştırarak 2 haftada diğer mamaya geçiş yaparsınız. Ama artık bi süre aynı mamayı kullanmaya çalışın

Cennet29

2 haftada geçiş yapın yazmışım 😂😂😂 1 haftada yazmak istemiştim 🙊

Durukj

Çok teşekkürler dışkısını çok nadiren görebiliyorum ama kontrol etmeye çalışırım

Durukj

2 gündür yanlışlıkla +1 mamayı veriyormuşum normalde vermeyecektim de paketleri birbirine çok benziyor verdim sizce bundan bir sorun olur mu

Durukj

Cevabınız için teşekkürler en son refleks mamasına geçmiştim yanlışlıkla 2 aydır kullanıyorum sizce refleks e devam etmeli miyim yoksa yavaş yavaş yine prochoie a geçmeli miyim

Durukj

Cevaplarınız için teşekkürler yani aslında şu an bana verilen yetişkin kedi maması da refleks kedi maması benim de 2 aydır kedilere verdiğim mama da aynı mama o mamayı 1 ayda bitirip tekrar yavru kedi mamasına dönsem olur mu çünkü iki gündür yanlışlıkla veriyorum yavru kedi mamasını da aldım ama nedense yemiyor yetişkin olan yiyor oysa ikiside aynı mama