Kedim 4 Gün Evde Yalnız Kalabilir Mi ?

Sultanozgr

Merhaba, 1 yaşında bir kedim var, genel olarak aşırı sakin ve uyumaktan zevk alan bir karakteri var.
Tatil nedeni ile 4 gün yalnız kalacak.
Suyunu mamasını kontrol etmek için site görevlisi ile konuştum bir sabah bir de akşam bakacak lakin yine de aklım arkada kalıyor sizce sıkıntı çıkar mı ?
Veterinere de bırakmak biraz zalimce geliyor.
Yalnız kalması sorun olacak mıdır ?

15 CEVAP

Arthur4

Kaynanayi barınağa birakin

Sutunannesi

ARkadaşım 1 yaşındaki kedisini evde bırakarak şehir dışına gitmişti hemde balkon kapısını açık bırakarak. Kedisi konusunda aşırı bir rahat insan her neyse ben 2 günde 1 mama su tazelemeye birde tuvaletini temizlemeye gidiyordum. Hiçbir sıkıntı olmamıştı. Bende bu yaz sanırım öyle bir sorun yaşayacağım ve aklım burda çok kalacak :((( o yüzden endişenizi anlayabiliyorum ama veterinerde kafeste duracağına en azından evinde olsun rahat rahat daha iyi. Maması suyu da olduktan sonra kendisi bir şekilde başının çaresine bakacaktır. Ama gitmeden önce evin güvenliğini sağlayın ne bileyim kırılacak şeyleri ortadan kaldırın mesela çarpacağı vb ona bir şey olmayacak şekilde önlem alırsanız içinizde rahat eder

bblackk

Bende zorunlu olarak 4 gün bıraktım kedimi sabah akşam mamasına suyuna ve kumuna bakabilecekse hiçbir problem olmaz sadece ortalığı biraz dağıtıyorlar sıkıntıdan. Sesi seviyorsa televizyonu ve mutlaka bir odanın da olsa ışığını açık bırakın. Karanlık onları asabileştiriyor. Eve döndüğünüzde en az 1 saat sevgi yumağı olmak zorunda kalıyorsunuz çünkü boynu kopacak derecede sırnaşıyor

Sultanozgr

Koridorun ışığını kısık ayarda açık bırakacağım ve radyo var evde onu açık bırakmayı düşünüyorum

patili

**veterinerde daha stresli oluyorlar hem evden ayrılmak hem de ailesini tarafından terkedildiğini düşünmenin verdiği stres.. başka imkanınız bir yakınınıza bırakma durumunuz yoksa, görevlendirdiğiniz kişinin "kesin olarak" gelip mamasını tazeleyeceğinden şüpheniz yoksa, ev en temizi. zor evet ama diğer seçeneklerden daha az stresli. bir yakınınız mutlaka hergün gidip bakmalı durumuna. evi havalandırıp tuvaletini temizlemeli. **

Bilgeylmz

Eğer gidecekseniz mutlaka kapiların önüne terlik koyun tabi biri kntrol edecek ama siz yine de önleminizi alın kedi 1 gün boyunca kapı kapalı kalmasın yazık olur...

canakavi

Tuvalet temizlemeyecekse eğer görevli, 2 adet kedi tuvaletini kum ile doldurabilirsiniz.

Reyaura

Ben haftalik seyehatlerimde kedi oteline bırakıyorum. Surekli wpden videolu ve fotoğraflı bilgilendirme yapiliyor. Tavsiye ederim.

Heiter

4 gün, bahsettiğiniz gibi kalabilir ama benden bir tavsiye: Kedinizi kontrol etmesi için yedek birini daha bilgilendirin. Ben de anneme söylemiştim yola çıkmadan evvel fakat o gün bir aksilik oldu ve gidemedi. Bu tip durumlarda bir kişinin daha olması lazım. Yoksa kilometrelerce uzaktan hiçbir şey yapamıyor insan.

Kozmozis

Merhaba. Kedimi sahipleneli 8 ay oluyor. Yaz geldi ve malum esimin memleketine gidecegiz. Kalma suremiz 18 19 gun. Mesafe 9 saatlik bir yol. Normalde kedimi kvaldemin evine goturmeyi planliyordum fakat istemiyorlar. Simdi sizce ben ne yapmaliyim? 2 3 gune bir bakacak bir arkadas ile 18 gun idare eder mi kedim??

PsLuna

Küçücük kafeslerde kapalı kalmasına değmez. Hiç çıkarmıyorlar bildiğim kadarıyla. bayram öncesi veterinerimizde gördüm 10 tane canlarım acı acı miyavlıyorlar. Kum kabının yanında bi dönümlük yerin dibine pısmış yatıyorlardı. Aileleri bayram tatili için gitmişti. Tek tek çıkarıp ilgileniyoruz dedi ama ne kadar fırsatları olur Allah bilir. Dışarı çıkarmaya kalksa kavga ederler vs otelde başka kedilerle birlikte her türlü sıkıntı. Uzun süreli ayrılıklarda kontrol edecek bir kişi şart ama 4 gün için hazneli mama su kabı kullansanız bile yeter. Kumunu da fazla koysanız sıkıntı olmaz 4 gün kullanır.

Mertingen

Hıçbir sıkıntı olmaz yeterki suyu ve maması olsun.

Fatiko

Kedi otellerin de de küçük küçük dolaplar görmüştüm oraya kapatıyorlar yazık kedilere çok stresli bir ortam

Sumeyyet

Merhabalar kedilerinizi lütfen 3 günden fazla evde yalnız bırakmayın psikolojileri düzelmiyor ve ayrıyetten biz arabayla 15 saatlık yolculuğa goturduk sakinleştirici iğne veya hapda verebilirsiniz geniş bir kutuda goturduk 3 saatte bir mola verdik kediyide saldık ama kediler özgür hayvanlardır ve yalnızlığı sevmezler

Berrabetul

Ben de kızımı 15 gün evde bırakmak zorunda kalmıştım. Fakat arkadaşım sabah gelip bir saat, akşam gelip bir saat yanında duruyordu. (Mama-su-tuvalet ve oyun ihtiyacını gideriyordu.) aklım kalmıştı ama geri döndüğümde her şeyin yolunda olduğunu görmüştüm :)