Kedim Hastalanır Mı?

Bilgeylmz

Kedimi tanışmaları için erkek kedinin evine gönderdik. İkisinin de aşıları tam ama birbirlerinden hastalık kapma olasılığı var mı? Çarşamba günü gitti yarın geri gelecek. Benim kedimin cinsi british sort hair russian blue. Erkeğin cinsi scotish fold

5 CEVAP

Sutunannesi

Corono virüsünün aşısı yok o yüzden iki kediden biri corono virüsü taşıyorsa birbirinden kapabilirler. Kedilerin neredeyse %80 i corono virüsünü taşır. Havadan bile bulaştığı söyleniyor. Ama corono virüsünü aldı diye fip olacak diye bir şey yok. fip coronun evrim geçirmiş halidir.neden Evrim geçirdiği bilimsel olarak bilinmiyor ama stres olduğu gibi söylemler var fakat bilimsel cevabı bu değil. Tedavisi de yok ne yazıkki. Kaptıysa ancak corono virüsü kapmıştır onun dışında sanırım aşısız olan bir hastalık bilgim dahilinde mevcut değil

deniz_berkan

neden kapsın ki iki kediden birinde bir hastalık mı var ?

Bilgeylmz

Yok hayır emin olmak için sordum. Böyle bir ihtimal var mı diye?

deniz_berkan

yok bir sorun olmaz eger bir virüsü hastalığı yoksa- içiniz rahat olsun

Kedimekim

Umarim fivli falan degildir cunku bazi kediler sadece tasiyici olabiliyormus