Bu Hangi Cins Kedi Acaba

elgatito

British silver falan mı acaba karnı beyaz patileride beyaz ama tekir desenleri var

9 CEVAP

AyseMia

Tekir desen yani tabby renk Scottish Fold/Straight ve British ırklarında da var lakin bu yavru sokak kedisi gibi görünüyor. En fazla Scottish Straight melezi olabilir. British ile zaten ilgisi yok. Her dik kulak kedi British değildir, Türkiye'de çok çok nadirler ve 15bin-30bin gibi yüksek meblağlarla edinebiliyorsunuz. 🙂

AyseMia

Bariz sokak çocuğu. 🙂 Renginden ziyade burun uzunluğu, kulak uzunluğu ve yuvarlaklığı, gözlerin yuvarlaklığı, bacak uzunluğu, kuyruk yapısı, kalınlığı ve uzunluğu, kürk kalitesi ve vücut yapısı bütünüyle önemli ırk diyebilmek için. Cins kedilerin rengine bu fotoğraftaki yavrudan daha benzer olanları da var zaten sokakta. Silver tabby yada Golden tabby rengine benzer olanlar var ancak sadece renginin benzemesi o ırka mensup olduğunu asla ifade etmiyor. 🙂 Görünümü direkt ele veriyor zaten. Ayrıca bir ırka safkan diyebilmek için de 6-7 kuşak full şecereli olması lazım.

Emirrckr

Bu cins konularından fazla anlamam ama bana da tekir gibi geldi.Ayrıca gri renk genini almış.
Cins falan mühim değil,çok güzel bir çocuk olacak o :)

KimJeongguk

Uzun burun tekir kediniz.

AhsenAise

Cinsden hiç anlamıyorum ama tam mincirmalik

selinay41

çok tatlı bebiş

Ketonmanya

Al, otur, bütün gün ağzını burnunu ye cinsi kediniz. Güle güle büyütün. :)

elgatito

renginden dolayı bir garip geldi ama tekir gibi desenleri fakat renkleri beyaz gri siyah

elgatito

değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum komşumun emaneti idi, süper bir kedi gerçekten benimde inanılmaz hoşuma gitmişti bu günden sonra sanırım bi kedi daha evlat edineceğim