Kedim İçin Vitamin Önerisi

nursenagulx

Kedimin kilosu azalıyor ve tüğlerinde dökülme oluyor bunun için vitamin ve mama önerisi alabilir miyim?

5 CEVAP

AhsenAise

Belirgin bir hastalık şikayeti yok ise ,yaz aylarında iştah azlığı, hareketsizlik genelde normaldir kedi ve köpekler de, tüy dökülmesi için günde birkaç kez tarayın , veterineriniz e danışarak vitamin kullanabilirsiniz,eğer kedinin vitamin eksikliği yok ise vereceginiz vitamin karaciğer başta olmak üzere organlarına zarar verebilir

blue_hpood

tavuk, balık, bıldırcın, ördek, geyik, dana, ciğer.. aklınıza gelebilecek her türlü etin haşlaması, suyuyla birlikte.

Vets plusun somon yağını sırasıyla haftada 2 , haftada 3, gün aşırı vs olacak şekilde vermiştim benzer durumda iştahı açılmıştı. Su tüketimini arttırmak için sıvı ödül mamasına biraz su ekleyebilirsiniz, aynı şekilde yaş mamaya da her zaman olmasa da benim kızımda bazen işe yarıyor. Balıklı mamaların da tüylere olumlu etkisi olduğunu biliyorum. Mamanızı değiştirmeniz gerekebilir veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Bu tarz soruları veterinere danışmanızı öneririm. Kilo azalması ve tüy dökümü gibi durumlar bir hastalık belirtisi olabilir, veteriner de buna uygun bir tedavi ya da vitamin önerecektir zaten. Geçmiş olsun.

catkittycat

mama olarak butceniz uygunsa hills tavuklu, nd tahilsiz narli tavuklu kullanabilirsiniz uygun fiyatli olarak mystic oneririm. onun disinda sicak havalarda kediler istahsiz ve hareketsiz olabiliyor bol bol su ictigine emin olun. vitamin olarak vetsplus markasini kedim sevdi uzun suredir kullaniyoruz bi sorun yasamadik.