Kedim Kızgınlıkta

melikedrsn

Kedim kızgınlığa girdi çiftleştirsem mi kısırlaştırsam mı bilemedim ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

4 CEVAP

Miniminimini

Kediniz kac aylik? Ciftlestirdiginiz zaman dogacak yavrularin sorumlulugunu yuklenebilecek misiniz, bence eger kisirlastirilacak kadar buyukse kisirlastirin ama daha varsa kizginliginin gecmesini bekleyin.

Miniminimini

Kizginlik donemi en fazla 7 gun surer, bu donemi gecirsin 2 ay sonra felan da kisirlastirin bence. Anne olmak icinde kucuk yavruck

Heiter

Belirtileri çok şiddetli değilse, biraz daha sabredin. Kısırlaştıracaksınız, erkenden kısırlaştırmayı öneren veteriner de var. (Kimisi "büyüyünce kısırlaştırın" diye tavsiye ediyor çünkü.)
Gerçi bunları söylüyorum ama kızgınlık dönemi belirtileri şiddetli geçen kedilerin sahipleri için çok zor bir durum. Bir an evvel çözüm bulmayı istemek çok doğal yani.

melikedrsn

Kedim yaklaşık 6 aylık