Kedimin Sırtında Açık Oluştu

Heracannn

Daha önce de yazmıştım 2. Günü geçti gibi ama emin değilim. Başına gelen varsa lütfen artık yönlendirsin. Ne iyi geliyor veterinerler bile net bir şey demiyor. Hem kedimin hem de bizim moralimiz çok bozuk

12 CEVAP

blue_hpood

ışıkla bakıldı mı? mantar mı dendi? deri örneği alındı mı?

Lunaatls

Top kekik demleyin ve bu bölgeye pansuman yapin yayilmasini ve deriyi iyilestirmeye yardimci olur

Heracannn

Bakmadı ışıkla veteriner deri örneği vs de almadı. Neden oldu acaba diyip ilaç yazdı. Cidden sinirlerim üst safhada... Oğlumun neşesi gitti...

Heracannn

Kremlerin yanında elma sirkesi suyu yaptım iyi gelir mi acaba

blue_hpood

başka bir hekime götürüp ışıkla baktırın, mantar mı değil mi emin olun, şüpheleri kalırsa hekimin bir de deri örneğine bakılmasını isteyin, böyle ne olduğunu bilmeden tedavi yapılmaz.

mervedoganay

Tanı koyulmadan ilaç verilmez. Böyle veterinerlere gitmeyin. Tanı koyacak yetkinliğe sahip vet'lere gidin lütfen. Çocuğun içtiği ya da sürdüğünüz ilaçlara ve kaybedilen zamana yazık. Mantar olabilir. Doğru tanı ve doğru ilaç ile iyi olacak inş. Çok zor biliyorum ama en önemlisi moralli ve pozitif olmanız. Siz iyi olmaya çalışın ki o da güç bulsun sizden.

Minikmuezza

Yakın zamanda aşı yaptırdıysanız odur sebebi.hiç müdahale etmeyin o yara kendi kendine kuruyup tiyle birlikte kopmuştu bizimkinde.müdahale ettikçe yarayı kavlatırsınız.ama bizim kedi oynamadı hiç yarasıyla dogal döngüyle düstü

Yuileena

ÖNcelikle geçmiş olsun. Normalde böyle durumlarda önce Lamba ile bakılır sonrasında deriden örnek alınır. Ancak bunun apılabilmesi içinde en az 24 saattir bir şey sürüp bölgeyi temizlememiş olmanız lazım gibi bir şey görünsün. Kullanacağınız şeyler bölgeyi azdırabilir. Tavsiyem önce lamba ile bakılması duruma göre örnek alınması hatta gerekirse mantar ekimi yapılması olacaktır. Geçmiş olsun

Heracannn

Hepinize teşekkür ederim. 2 hafta önce kısırlaştırdık 1 hafta sonrasında böyle yara oluştu. Çok oynuyor o bölgeyi yalıyor kaşıyor boyunluk taktık. Mamasını değiştirdim yine o hafta içerisinde acaba o mu kötü geldi. Yolculuk yaptık yine o hafta içerisinde acaba strese mi girdi? Her şeyi düşünüyorum. Bugün veterineri tekrar aradım 2 gün daha kullanın ilaçları geçmezse getirin dedi. mantardan suphelendiğimi söyleyeceğim en azından bakılsın içimiz rahat etsin

blue_hpood

ilaçları kullanmanızı önermem, daha kötüye gitmesine sebep olabilir, tanı olmadan tedaviye girişmeyin, başka bir hekime gösterin.

Minikmuezza

Antibiyotik igneler böyle yapbiliyor

Minikmuezza

Antibiyotik igneler böyle yapbiliyor