Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

ilk evde bakacağımız bir sevimli köpek arıyoruz :)

nazi
nazi

170


merhabalar,
eşim ve ben evimizde küçük sevimli, büyümeyen ve kıl-tüy dökmeyecek bir köpek arıyoruz. ikimizde çalıştığımız için çok bağırmayan birşey olsun istiyoruz :)
pek ırk cinslerinden anlamadığımız için baktığımız pug cinsi var sizce bize uygun mudur? ve bakımı çok zor mu? yapabilir miyiz acaba çünkü yazık etmek istemiyoruz
teşekkürler


3 Cevap

pacmansoy
pacmansoy

560


Pug cinsi orta derecede tüy döker, burun yapısı özellikle sıcaklarda nefes alışını zorlaştırır. Eğitimi kolay bir ırk değildir. Terrierler de genel olarak havlamaya eğitimlidir. Retriever türü ırklar size uygun olabilir ancak onlar da tüy döker. Tüy dökmeyen Shih Tzu var bir de Yorkshire Terrier. Ama tüyleri sürekli tarama ve bakım ister. Yani hepsinin bir arada olduğu bir cins yok malesef biraz da sizin ödün vermeniz lazım. Gerekli bakımları yapmalı ve eğitmelisiniz mutlaka. Bir de lütfen yavru bakımını iyi araştırın, zorlukları pek göründüğü gibi değil, gerçekten zor ve sabır ister, vakit ister.


nazi
nazi

170


Yardımınız için çok teşekkür ederim. Eşim ile karar verip yapabileceğimize inandığımız bir cins bakıp almak istiyoruz. Buradaki baktığım çok cins var ve hepsi çok tatlılar :)


ssccoottii
ssccoottii

626


Size tavsiyem facebook da hayvan severler acil sayfasına girip bakmaniz ve orada geçici yuvaya ihtiyaci olan bir cani sahiplenmeniz can sizden geri alinana kadar da tecrübe kazanmiş ve bakip bakamayacaginizi anlamis olursunuz :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
507 Görüntüleme
3 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor