Kedimin Dilinde Siyah Lekeler

aysegunerr

Kedimin dilinde siyah lekeler var neden olabilir? Bu lekeleri yeni gördüm. Sahipleneli 3 hafta oldu, 3 haftadır ağzı da kokuyor. Mamadan kaynaklı olacağını sanmıyorum çünkü diğer kedimde ağız kokusu ve siyah lekeler yok. Çok hareket ettiği için fotoğrafta net çıkmamış ama benek benek bir sürü siyah lekeler var.

10 CEVAP

Infernus

Koku varsa enfeksiyon ihtimali yüksek. Arkadaşımın kedisinde benzer bir sorun vardı antibiyotik yapmıştı ve andorex ağız antiseptiği vermişti kullanması için. Veterinere götürmenizde fayda var o size en doğru şeyi söyleyecektir.

Infernus

Eğer enfeksiyon varsa ihtimali üzerinden yazdım size. Ağız kokusu bu ihtimali güçlendiriyor. Götürün içiniz rahat etsin. Belki basit bir şeydir (umarım öyledir).

aysegunerr

İlk veterinere götürdüğümde antibiyotik tedavisi uyguladılar 5 gün. Diğer kedimde de biraz siyah lekeler varmış. Yeri sildiğimde yalamışlardı bir kaç gün önce belki o yüzden oldu. Bir iki hafta çok yoğunum veterinere götüremiycem o yüzden buraya yazdım. Umarım bir şey olmaz. Çok teşekkür ederim cevabınız için

O normal bir şey. Kedilerin dilinde çil çıkabilir diye duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum

Infernus

Yalnız 1-2 hafta uzun bir süre eğer enfeksiyon varsa ağızdan boğaza oradan ciğere vs yayılabilir bence. Ağızda yaralar olabilir kediniz yemek yemeyi azaltabilir. O da enfeksiyonu arttırır vücut direnci düştüğü için. Deneyimlerime göre bir kedi için en kötü şey yetersiz beslenme ve stres. Ben olsam vakit kaybetmezdim. Sizin vaktiniz yoksa bir arkadaşınız vasıtasıyla vs. olabilir. 24 saat çalışan klinikler var büyük şehirlerde eğer öyle bir yerde yaşıyorsanız. Geçmiş olsun umarım atlatırsınız çabucak her neden kaynaklanmışsa.

aysegunerr

İştahında azalma yok. Düzenli olarak 2 öğün mama veriyorum yiyorlar hatta daha çok mama istiyorlar. Çil gibi değil daha önce hiç fark etmemiştim yeni oluşmuş sanırım ama yeni gelen kedimde ağız kokusu hep vardı. Var hayvan hastanesi.Bir kez kedimi acile götürmüştüm 3 saat beklettiler falan biraz sorun yaşadım bir daha oraya götürmemeyi düşünüyordum. En kısa zamanda götürmeye çalışcam çok endişelenmeye başladım :(

Selenyildrm

Ne yaptınız bir problem var mıymış

Kesimde de varr ve çoğalmaya başaldı ne uapmalıyım

Safiyekaya

Benim kedimin dilinde de vardı veterinerimi aradım eğer kabarma iltihap ağız kokusu yoksa ve iştah kaybı yoksa keratindir eğer iştahında sıkıntı olursa getirirsin dedi çok güvendiğim bir veteriner olduğu için içim rahatladı ayrıca ağız yarası için verdiği ilacı kullandım baya renginde düzelme var eğer kedinizde iştah kaybı yoksa korkmayın

aygul26

bu benim kedimde de var bugün farkettim diş değiştirme döneminde ve uykudan uyandığında baya ağzı kokuyor anlayamadım gercekten diş çıkarmadan ötürümü oldu acaba:/