Kedim Evde Sürekli Kayboluyor?Bulmakta Zorluk Çekiyorum?

evden tam 3 haftadır sadece tualet su ve mama için ortaya çıkıyor çok endişeliniyorum?

11 CEVAP

ursaminor

  • Hayatınızda herhangi bir değişiklik oldu mu? Yeni eve taşınma, aileye yeni birinin katılması veya evden birinin ayrılması gibi?

  • Kedinize kızdığınızda bağırıyor musunuz? Ceza veriyor musunuz?
    Kediler küsebilen canlılar. Stres, sıkıntı, korku bu saklanma olayının baş müsebbibidir.
    Bunlar elendikten sonra fiziksel nedenleri araştırmanız gerekebilir. Ağrısı olan, acısı olan kediler saklanmayı tercih ederler. O yüzden psikolojik bir neden aklınıza gelmiyorsa, mutlaka veterinerinize gidip kontrol ettirin. Testler yaptırın.

yasement

Zilli tasmalardan alabilirsiniz

Zilli tasması var ama kıpırdamadan duruyor saolun.

bycatmiril

Veterinere götürün onlar hastalıklarını anlatamaz saklanma gibi eğilim gösterebiliriyorlar bazen..

DEMET92

ne zamandır sizde peki ?

nyssa

bişeylerden korkmuş olabilir

friolera

benim obur kedim ilik ev mamasinin kokusuna uykusundan uyaniyor, belki elinizde sicakcana bi kap mamayla odalarda dolasirsaniz kokusuna gelir? bir de kedilerin de rutinleri ve aliskanliklari oldugunu dusunuyorum, belki hep ayni yerlere saklaniyordur, goz hapsinde tutup girdigi yerleri tespit etmeyi denediniz mi?

kediniz bir insandan veya gürültüden korkuyor olabilir çünkü kediler bizim 3 katımızı duyarlar. Belki de hastadır kediler hasta olduklarında karanlık yerlere saklanırlar. Stresli de olabilir

2 senedir bizdeler demet hanım.

nasıl bulabilirim?

herkese teşekkür ederim bunları yapıca :)