Kedi Tuvaleti Nereye Konulmalı, Banyoya Konulur Mu?

mesea

Merhabalar, kedimin tuvaleti için uygun yer arıyorum banyoya koyulur mu duş sonrası buhar kumu nemlendirir diye okudum odalarda olduğunda koku oluyor siz nereye koyuyorsunuz nasıl olmalı

6 CEVAP

Emirrckr

Duş alınan yere olmamalı bencede.
Ekstra duş için kullanılmayan banyo varsa oraya koyabilirsiniz.
Benim bir arkadaşım mesela kullanılmayan küvete koymuştu hem kumlar da yayılmamış oluyor etrafa diyordu.
Biz ise balkonda bulunduruyoruz.
Yine tel ve file olduğu için camlar açık yani havalanıyor.
Kışın kapı kapalı olduğu için kedi kapımız var,onun kilidini açık tutuyoruz öyle istedikleri zaman girip çıkıyorlar yine.
Zaten kapalı balkon olduğu için aşırı aşırı soğuk olmuyor.

Cennet29

Bizimki banyoda ve hiç nem olmuyo. Ama banyonun kapısı camı her zmn açık

mesea

Herkese çok teşekkür ederim benty sandy'nin aktif karbonlu kumunu kullanmaya başlayacağım. Cevaplar ve öneriler için teşekkürler

Ketonmanya

Merhabalar.

Ben evin en az kullandığım küçük odasında bulunduruyorum. Evde 3 kedi, 2 tane de kapalı tuvalet var. Tuvaletleri sabah işe gitmeden önce ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde 2 kez temizliyoruz, yaklaşık 2 haftada bir de tuvaletlerden en yoğun kullanılanın kumunu komple boşaltıp temiz kum koyuyoruz. İki tuvaleti de eşit miktarda kullanmıyorlar, dönem dönem illaki biri diğerinden daha yoğun kullanılıyor. Bu şekilde hiç koku problemi yaşamıyoruz. Evde tek kedi, tek tuvalet varken de yaşamıyorduk; iki kedi, tek tuvalet varken de. Eğer bu şekilde temizliğini aksatmadan yaparsanız koku probleminizin olacağını düşünmüyorum. Bu işler biraz da deneme yanılma, optimumu buna göre bulma işi. Denemenizde fayda var.

Bol patili günler dilerim. :)

gozdeyilmaz

evinizde çift banyo ya da wc var ise mantıklı birini kullanmayıp oraya koyabilirsiniz ama diğer türlüsü bana doğru gelmiyor şampuan sabun vs. derken kötü bir durum olabilir, biz kapalı balkonumuza koyuyoruz camlara kedi teli yaptırdığımız için havalandırmada sorun olmuyor. Böyle bir imkanınız yok ise reflex aktif karbonlu kumu öneririm 3 kediyle bile koku problemi yaşamadık

AhsenAise

Wc nin el yıkama lavabosunun olduğu yere koyuyoruz