Kedilerde Bağırsak Florası Bozukluğu

meliserdegor

Yumak evimize geçen sene sokaktan geldi. Zaten sokakta beslediğim bir kediydi. Araba çarpınca bizin eve transfer oldu. Ciddi bir ameliyat gecirdi. Antibiyotikler ilaçlar vs. Yoğun iç parazit tedavisi gördü. Şuruplar vs. Dişleri çürüktü. İki diş çekimi için yine antibiyotik, yine ameliyat derken oğlumun kakası ishal oldu. Bu arada alerjik bünyesi oldugu için agzında ve bacaklarında minik yaralar çıkıyordu. Hemen hipoalerjenik mamaya gectik. Bu arada ishalin başka nedeni yok. Bütün degerleri normal. Hipoalerjenik mama kullanırken ishali için de. Proplan fortiflora probiyotik kullandım ama yok bizde işe yaramadı. İyi marka olduğu için Vedanın probiyotiğini aldım my totem yazıyor üzerinde. Onu kullanıyorum ama düzelme olmadı. Gastro mamaya gectik. Virbac marka. 2 ayda düzeldi. Ama bu sırada alerjenik mama kullanması gerekiyordu agzındaki yaralar arttı. Ben de ishali düzeldiği için hipoalerjenik mamaya gectim. Sonuç oğlum yine ishal. Buraya kadar yazdıklarımı okur mu birileri bilmiyorum ama belki aynı çaresizliği yaşayan birileri vardır. Neler yaptınız çözüme ulaşabildiniz mi bilmek isterim. Teşekkürler :)

5 CEVAP

Cennet29

Kedinizin neye alerjisi olduğunu biliyorsanız onda alerji yapmayacak gastro mamaya geçmeniz lazm yani hem bağırsakları hem derisi kurtulacak 😂 Advance, hills unıque markalarının da gastro maması var onların içeriğini okuyun isterseniz.

Dann

İshal sorunuyla ben de uğraşyorum. Parazit tedavisi, probiyotikler. İğneler şuruplar fayda etmedi Virbac baby yiyordu yavru , eve aldığımdan beri de ishaldi. Şuanda ishal gibi değilde yumuşak kaka desek daha doğru. Buradaki konulardan birinde tahıllı mama ile sorununu çözdüğünü okudum. Bunun üzerine Hills growth aldım hala aynı bir kaç gün daha değişiklik olmazsa tekrar mama değiştirmem gerekli. Evin içinde kedime yaramayan mamalar birikmeye başladı. Virbac gastro sipariş edicem birde. Fakat bu ay normal bütçenin çok üstünde mama harcaması yaptım. Yavruda iyileşmiyor. Tekrar geçmiş olsun. Umarım çabucak iyileşir yavru.

Dann

İshal sorunuyla ben de uğraşyorum. Parazit tedavisi, probiyotikler. İğneler şuruplar fayda etmedi Virbac baby yiyordu yavru , eve aldığımdan beri de ishaldi. Şuanda ishal gibi değilde yumuşak kaka desek daha doğru. Buradaki konulardan birinde tahıllı mama ile sorununu çözdüğünü okudum. Bunun üzerine Hills growth aldım hala aynı bir kaç gün daha değişiklik olmazsa tekrar mama değiştirmem gerekli. Evin içinde kedime yaramayan mamalar birikmeye başladı. Virbac gastro sipariş edicem birde. Fakat bu ay normal bütçenin çok üstünde mama harcaması yaptım. Yavruda iyileşmiyor. Tekrar geçmiş olsun. Umarım çabucak iyileşir yavru.

meliserdegor

Virbac gastro işe yarıyor, normalde de zaten kakayı katılaştırıyor virbac mamaları. Biz de işe yaradı ama bırakınca yine eskiye döndük. Yavuk patates pirinç haşlaması yaptım ama yemedi. 24 saat aç bırakıp kaşıkla yedirmeye calısıcam son çare ama bagırsak flora bozukluguna bu tarif nasıl iyi geliyor onu da anlamadım.

meliserdegor

Tam olarak neye alerjisi oldugunu bilmiyorum ki bu konuda bilgisizim, tavuk olabilir. Sanabelle kümes hayvanlı mama kullanıyorduk. Ama tahıla da ya da herhangi bişeye de alerjisi olabilir bundan nasıl emin olacagım bilmiyorum