Kızgınlık Dönemi Dramı :(

pistan32

Bir hafta önce ilk kızgınlığına giren dişi kedimin kızgınlığı dört gün sürüp bitmisti.Bugün tekrar girdi.Dişi kediler yılda 3-4kez kızgınlığa girebiliyorlarmış.Ama ikincisinin bu kadar erken olması normalmi?

4 CEVAP

MiaDamlaa

Valla bizim bi ara 1 hafta içinde bitip 2 gün sonra tekrar başladığı oluyor sonra olmasın sabahlar haliyle uyutmuyor :D

MiaDamlaa

Bu arada 3 4 kez yılda derken. Kediler her ay girer diye biliyorum ve benim kedim 3 4 kez ı aştı :)

pistan32

Ben oyle biliyorum inşallahda öyledir. :)

ursaminor

Ev kedileri sokak kedilerinden farklı. Daha rahat ve konforlu ortamda, sıcakta yaşadıklarından çok daha sık kızgınlık dönemine giriyorlar.
Üstelik her kızgınlık dönemi, çiftleşmediği durumlarda kist oluşmasına neden oluyor. Bu kistlerin de sonrasında kansere dönüşme olasılığı gittikçe yükseliyor.
O yüzden vakit kaybetmeden kısırlaştırmanızı öneririm, çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız.
Gittikçe daha ağır olabilir ayrıca kızgınlık semptomları ne yazık ki :(