Kedim Cok Miyavliyor?

aytunccc123

Dun yazliga geldik ve dedigim gibi cabuk alisti aslinda ama alismis gibi dursa bile çok miyavliyor karnı mı aç dedim besledim kakasini yapmamıştı sonra sabah onuda yaptı ama hala miyavliyor sadece uyurken sessiz
Oyun oynarken bile miyavliyor
Biraz ürkek bi kedi komşular falan gelip gittikce korkuyor annemden bile kaciyor sürekli saklanarak geciriyor benle tekken gayet oynuyor ama insan görse kaciyor
Birde kedilerle sorunumuz var çok miyavladigi icin erkek kedileri bahceye topladi sabah birisi üst camdan nasıl becerdiyse balkona girmis farkedince cikardik ama ondan bile korkmus sanirim
Tekken ozellikle daha çok miyavliyor ve beni görüncede öyle sanki yalvariyor gibi birde asla yataklarinda uyumuyor koltuklarin arkalarında falan uyuyor oralarda zaman geciriyor
Ne zaman tam olarak alisabilir ve ne yapmaliyim hizlandirmak icin?
Mesela bi baskasi mi oynatsin benim yerime çünkü bana çok bağlı ve diğer herkesten kaciyor

11 CEVAP

Cennet29

Yerini değişti garipsedi gelen gidenden rahatsız oluyor ve mutsuz o yüzden miyavlaması cok normal. Onu rahatlanmanız lazm sevdiği şeyler yapmaya çalışın ve eve biri geleceği zmn onu odaya alıp odada fln ilgilenin. Kediyi sevmeye çalışan olursa da müsade etmeyin belli ki cok tedirgin herkesten sadece korkuyor

aytunccc123

Arkadaslar bu gece baya degisti ya resmen eski zipir hallerine geri dondu ordan oraya kosuyor suan

Emirrckr

Kedinizin karakteri de önemli olmakla birlikte,yeni ortam ve birden bir sürü insan..
Bence çok doğal karşılamak lazım ancak bu ürkeklik konusunu size sormalıyız.
Eğer kendi yuvasında yani annesinin yanındayken de böyleyse demek ki ürkek bir kedi.
Kolayca güven kazanamıyor.
Mesela orda da insan gördüğünde kaçıyor muydu?Yoksa burda mı gelişti o davranış?
Bunun cevabına göre sürüp sürmeyeceğini anlayabiliriz.
Eğer yapı olarak böyleyse değiştiremeyiz,sadece biraz daha ısınabilir o insanlara da.
Ama yeni bir yabancı insan onun için yine tehlike arz edecek tabiki.

Emirrckr

Bence ona özel bir alan yaratın yani eviniz müsaitse ayrı bir odası olsun.
Böyle güvende olacağı,istediği gibi uyuyup oyun oynayacağı.
En azından orda kendini rahat hisseder.
Böyle sanırım sürekli kaçma,saklanma halinde.
Haliyle bir türlü stresi azalmıyor..

aytunccc123

Evet orda da boyleydi malesef ama cok insan gormuyordu ayrica belli saklanma alanlari vardi zaten birde tabi daha özgür dolaniyordu

aytunccc123

Ya oyle insanlara alisti gibi ama hala çok miyavliyor sadece beni yaninda istiyor bende haliyle surekli evde olamiyorum evde yokken ben hep miyavliyormus dışarı cikarip gezdirsem durmaz ki oyle bi kedi degil

zibityus

yavru mu kaç yaşında

aytunccc123

Evet yavru sayilir 3 aylik daha

aytunccc123

Evet yer degisikligi kaynakli ama hep mi boyle surecek acaba ya hani onun icin cok zor cunku tam keyifle oynuyoruz bi ses duyuyor tikirti duyuyor kaçıyor
Balkona mesela cikaramiyorum cikarsamda illa bi insan goruyor ve kaciyor ama kedilere karsi yaklaşımı daha sicak bugun bahçede yine kedi gordu ve camdan yanina gidip bakti

aytunccc123

Sadece sabahlari rahatiz bende erken kalkan biriyim 7 de falan kalkıyorum gidip oynuyoruz bu sabah cok güzel oynadik hiç seste olmadigi icin o da rahatti

Emirrckr

Çok sevindim :))
Umarım bundan sonra keyifli zamanlar geçirirsiniz.