Köpeğim Aşırı Tüy Döküyor Ne Yapmaliyim

zaboo

Cavalier king charles sahibiyim .sun köpeğim bir yaşında...brit care skiny mama kullanırken ND somonlu kullanmaya basladim.omega 3 de kullanmama rağmen aşırı tüy dökümu var.brit carein hangisine dönuş yapmalıyım.hayvancagiz 8 aydır somonlu balık yiyor ben olsam evden kacardim..yumurta ve tavuk da veriyorum

3 CEVAP

blue_hpood

tüylerini tarıyor musunuz?

zibityus

taramazsanız çok döker

MelisRose

Merhaba,
Öncelikle düzenli tarama öneririm çünkü uzun tüyleri olan bir cins.
Havalar mevsim normallerinde sıcak bu nedenle de tüy dökümü fazla olabiliyor.
Ayrıca fiziksel hareket durumu, köpeğin gün içerisinde enerjisini atabilmesi de çok önemli.
somon yağı ve somonlu mama güzel bir takviye, yanında biyotin tablet de önerebilirm.
Tüy ve deri sağlığı için vetexpert veto-skin çok güzel bir takviyedir. somon yağı kullanımını yarıya azaltıp yanında kilosuna göre bu takviyeden verebilirsiniz. 3 ay kullanıp belli bir süre ara veriliyor diye hatırlıyorum.
Brit care mama hiç kullanmadım o nedenle bir öneri yapamayacağım. ND güzel bir mamadır. Ben exlusion mama kullanıyorum genelde. eğer vetoskin ve somon yağı takviyesi vereceksem içerik benim için önemli değil.(mamanın tavuk, somon, et vs olması)

Tavuk benim köpeğimde tüy dökümüne sebep olduğu için pek tavuk içerikli mama tercih etmiyorum.

Umarım faydalı olur. Takviyeleri denedikten sonra biraz zaman verin vücudun adapte olabilmesi için. Fakat gereğinden fazla ek besin ve takviye ile de köpeğinizin bünyesini yormayınız.