Kedi Çip Ücreti Ve Kısırlaştırma Ücreti (Antalya)

EmineDemir

Merhaba , ben bugün kedime karne yaptırıp , çip takdırdım özel bir klinikte. Veteriner olmadığından asistanları taktı (sonradan kafama tak etti veteriner değilde başkasının taktığı) , karne bilgilerinin ertesi güne aktarılıp ciple eslestirilecegini , ücreti de ertesi gün ödememi söylediler. (Çip ücretini sorduğumda veteriner olmadığından soyleyememislerdi)
Sizce çip ücreti hangi fiyat aralıklarında olmasi makul? Çok uçuk bir ücret söylerlerse uymaları gereken resmi bir fiyat aralığı var mı?) (Antalya'dayım) (internette 90-160 aralığı yatıyor demiştim vetteki asistanlara ama onlar daha fazla olacağını ima eder tarzda konusmuslardi)

Aynı zamanda disi kedi kısırlaştırma operasyonu ücretleri nasıl 2023 te)

Bütün bu sorularıma internetten baktım ama hep 2022 ,veya güncel olmayan bilgiler çıkıyor.

3 CEVAP

cat_expert

Tarım il müdürlüğünde çip, yeni karne ve işlem ücreti olarak 3 ay önce 130 lira almışlardı, geçen ay arkadaşım taktırmıştı zam gelmiş 250 civarı bir şey olmuş demişti. Özel kliniklerde daha yüksek olur 500-600 isteyenler var.

Dişi kedi kısırlaştırma operasyonu şehire ve kliniğe göre değişmekle birlikte 1500-2500 tl arası.

mei

Ben de antalyada yasiyorum 1 ay once gittigim veteriner cip ucretinin 300tl oldugunu soylemisti

EmineDemir

Gittim ve 450 lira tuttu :-( indirim yapıp 400 dediler , ama gerçekten için acıdı verirken parayı... Gerçekten bir cip naisl bu kadar pahalı olabilir aklım almıyor:-(