N&D Kinoa Serisinden Kullanan Varmı?

Kjw

N&D Kinoa Serisinden Kullanan varmı? Kağıt üzerinde iyi görünüyor ama deneyimleyen varmı merak ediyorum...,
Sadece Veterinerde satıldığını öğrendim bende nette bulamayınca,henüz gelmemiş olduğunu düşünmüştüm...O yüzden fiyat aralığı nedir onuda bilmiyorum,birkaç klinik arayıp sormak gerek sanırsam.
Esasen ND kullanmayı düşünmüyorum ama yinede bu ürünü merak ediyorum. Kimbilir belki denerim birgün.

24 CEVAP

Adakarya

Ben kimya mühendisiyim. Piyasadaki pekçok iyi marka verdiğiniz parayı haketmiyor. Protein kaynakları çok düşük ve tahıl içerikleri fazla. Kediler et ağırlıklı beslenmeli ve et kaynağının gerçek olması ok önemli. N&D bu konuda çok başarılı. Tahıl kullanmıyor ve koruyucu içerik olarak kimyasal yerine biberiye, yaban mersini gibi doğal antioksidanlar kullanıyor. Piyasadaki taurin ve arginin gibi kediler için çok önemli amino asitleri en yüksek mama. Ev yemekleri ile beslemek çok akılcı değil. Tüm ihtiyaçlarını anı anda karşılamak mümkün değil. Bunu da denedim ve tüylerinin inanılmaz döküldüğüne kilo alamadığına bizzat şayid oldum. bizim için çok önemliler. deneyimlerimi paylaşmak istedim. Bir mama alırken markasından önce mısır ve diğer değersiz tahıl içeriğine bakın, et gerçek etmi yoksa et benzeri ürünler mi ve en önemlisi koruyucu madde olarak kimyasal kullanılmış mı. Nasıl biz et alırken fiyatı belirleyici oluyor. Kimse 5-10 liraya sucuk ya da tavuk eti almaz değil mi? Çünkü bu ürünleri inanılmaz hayvan atıklarını işleyerek yapıyorlar. Mama da öyle. Kalitesiz hammaddeyi gizlemeye çok müsait bir ürün. İnandığım bir markaya yüksek fiyat vermeye diyeceğim yok, yeter ki içeriği güvenilir olsun. Sonuçta ben çok memnumum. Kedimin enerjisi, kilosu herşeyi olumlu anlamda düzeldi. Umarım yakın zamanda Farmina bu ürünü piyasaya da verir ve daha kolay ulaşırız.

mimimomo

numune talebine yanit alamayanlardanim.. biraz daha bekleyecegim bakalim..

mimimomo

numune talebine yanit alamayanlardanim.. biraz daha bekleyecegim bakalim..

zuhall

Urinerini kullaniyorum. Icerigi mineral yonunden farkli oldugundan mi bilmiyorum tuylerine hic iyi gelmedi cok dokuldu ve zayif. Yemesi vs iyi ama. Birakamiyoruz da tabi mecburuz kullanmaya orasi ayri.

Kinoa serisinin güncel fiyatını bilen var mı?

selinkrk

mufettişgecit umarım çare olur. nd nin de kendi içinde farklı mamaları var. tahıl alarjisi olabilir mesela o yüzden balıklı kullandığınızda devam etmiş olabilir bana veteriner şuan nd kinoa serisinden bıldırcın hindistancevizli olanı verdi bu şikayetlerde bu mamayı veriyorlarmış bir seçenek olsun size de, kaşıntıları bayağı azaldı şuan ama tam geçti diyemem. 10 gün oldu başlayalı. her mama her kediye iyi gelecek diye de bir şey yok maalesef. deneye deneye bulunuyor bu alerji konusunda mama. belki de ev yemeği pişirmeniz gerekir yani. ama inşallah en kısa sürede atlatırsınız. geçmiş olsun.

Merhaba kedimle ilgili en büyük problemim tüy dökmesi ve kepek şu an 6 yaşında. Bu 6 yıl içinde iyi içerikli olduğu söylenen mamalar kullandık ancak hiç değişmedi sorunu. veterinerimizin tavsiyesi üzerine Nd kinoayı da denemeye karar verdim balıklı dışında mama yemeyi kabul etmediği için onunda balıklısını aldık ve neredeyse hiç yemedi 4 gün boyunca direndim ancak daha fazla zorlamak istemedim. Sokakta ki kedilerin bile büyük bir çoğunluğu bu mamanın yüzüne bakmadı. Fiyatları gerçekten yüksek deneme yapmadan almak riskli :)

Feyzaaa555

Farminanın kendi sitesi üzerinde satışı var ben internetten o şekilde aldım deri ve tüy sağlığı olanı ama bizde pek etki etmedi