Stres Yüzünden Depresyona Girer Mi

stellabennett

kedim yaş mama yemeyi sevmiyor bu yüzden de sürekli kuru mama yediğinden kabız oluyor tavuk suyu falan veriyorum onu da içmiyor sıvı ödül mamalarını seviyor fakat onu da haftada 1 verebiliyorum zararı olmasın diye yaş mamayı ezip şırıngayla versem çok stresten zarar verir miyim kedime

26 CEVAP

annemin işyerindeki kedisi de aynı durumdaydı, sadece schesir yiyordu. biraz pahalı ama schesir denediniz mi?

stellabennett

@ceyceylinlin evet çoğu çeşidini denedim o marka dışında Acana GimCat Animonda Felicia Royal Nutri vesaire de denedim

blue_hpood

şimdi normalde kedisini ömür boyu kuru mamayla besleyenler var, sizinkinde belli ki hazımsızlıktan kaynaklanıyor dediğiniz gibi.
nasıl bir kedi haşlanmış ete hayır diyebilir yahu?
benim önerim gün içerisinde bolca yorup haşlanmış eti önüne koyun. şayet yemezse 20 dakika içinde kaldırın ve bunu her öğün tekrarlayın, dayanması mümkün değil.

stellabennett

@blue_hpood tamamdır onu deneyeceğim teşekkürler

Rabike

Sindirim sistemi sorunları... Probiyotik vermeyi düsünür müsünüz? Malt gibi tüpte olanlardan kullanıyorum ben.

Rabike

Daha önce kedimin severek yediği bir probiyotik vardı. Artık ihraç edilmiyor maalesef. Geçen hafta veteriner arkadaşım zooteck marka probiyotik verdi.henüz kullanmadık ama fırsat olmadığından. Yakında kullanmaya başlayacağım.

stellabennett

@Rabike kullanmaya başladığınızda etkisini de buraya yazar mısınız rica etsem ya da mesaj da atabilirsiniz

Rabike

Tabiki. Hatta aklımdayken simdi vereyim iki ogluma da.

Rabike

Zymflor toz probiyotik kullanıyoruz biz onu unuttum. O iş eşimde oldugu için aklima gelmedi. Haftada bir yaş mamaya karıştırıp veriyor. Yaklaşik bir yıldır kullanıyoruz.

stellabennett

@Rabike çok teşekkürler

stellabennett

@Rabike o dediğinize de bir bakarım sağ olun