Kusan Kedi

Durukj

Merhaba daha önce bu kedinin kusması hakkında bir çok kez başlık açmıştım veterinere götürme imkanım olmadığı için sizden ve bir kaç veterinerle telefonda görüştüm bu kedi nerdeyse 2 aydır böyle ilk kusmaya başladığı gün balık vermiştim ona çok iştahlı yedi balığı sonra da biraz kuru mama verdim bir kaç dakika sonra aniden kustu kusmuğu kemiğe benziyordu sonradan anladım ki çiğ etmiş sonraki günler böyle devam etti her verdiğimi kusuyordu ben de nedenini araştırıyordum sonra bir gün bahçede toprak olan bir alanı kazıyıp o toprağı yediğini fark ettim bu bir kaç hafta devam etti bir veteriner buldum telefondan konuştuk durumu anlattım kediye parazit hapı vermemi söyledi vermeye çalışsam da başaramadım veterinere söyleyince de çok fazla zorlama ağızlı köpürür deyince korktum vermeye çalışmadım bir daha bende öğünlerini bölmeye çalıştım belki işe yarar diye işe yaradı herhalde bir hafta hiç kusmadı sonra ben yine balık verdim kustu yine ben de balığa alerjisi olabileceğini düşündüm balık vermemeye başladım yine hiç bir şey olmadı bir kaç gün ondan sonra bir ara benim görebileceğim bir yere dışkısını yaptı dışkısı yeşildi ve çok azdı bundan sonra yine bir şey olmadı sadece arada bir öğürüyor ama onu veterinere sorunca da herhalde tüy yumaklarındandır dedi bende çok önemsemedim komşulardan birinin balkonunda yatıyordu ona yemek veriyorlardı bir gün evlerine almışlar gitmiş yataklarına iki kez kusmuş kadın yıkamış yine gelmiş kusmuş o günden beri o komşu benim o kediyi beslediğimi görünce bana çok kızıyor bende kilo almaya başladı diye iyileşiyor sanmıştım ama o komşunun kediye kek ve kraker verdiğini duydum ondandır dedim zaten bir kaç gün yine hiç bir şey olmadı ve geçen hafta yine kilo vermeye başladığını fark ettim çok önemsemedim çünkü çok yoğundum normal bir şey sandım bugün akşam yine kustu yatıyordu uyandırdığında pek iştahı yoktu kuru mama döktüm yemedi ben de tavuk verdim yemesi için zar zor yedikten sonra kustu her şeyi yani ne olmuş olabilir bu yavruya elimden

17 CEVAP

Durukj

Biraz araştırma yaptım birkaç dernek buldum ama çoğunun iletişim bilgisi ve yeri hakkında bilgi yok diğerleri ise bizden çok uzakta

Durukj

Bir derneğe yazdım ama cevap vermiyorlar nedense ilk yazıyorlardı ama ben sorunumu yazdıktan sonra kaç saattir şu an sadece bakıp gidiyorlar