Kedim Kakasına Basıyor

targof

Topaklaşmayan pelet kum(1 senedir) ve Xxl kapalı tuvalet kullanıyoruz. Kakasını yaptığı zaman kakayı alıp atıyorum tuvaleti de 2 günde 1 temizliyorum . Yaklaşık 2 aydır aralıklarla kedim sürekli kakasına basıyor sanki huy edindi. 1 hafta sorunsuz bir şekilde yapıyor kapatıyor ama böyle tam akşam ve gece vakitlerinde yapıyor allahtan ben uyanıkken yapıyor kakasına basıyor her yerini temizliyor kakalı yeri temizlemiyor. Ben de yakalayıp ayaklarını silene kadar tüm evi dolaşıyor. ben artık paranoyak oldum her tuvaletten çıktığında kontrol ediyorum evde halı felan kullanmıyoruz artık. Sorun ne anlayamıyorum. Kakası yumuşak değil normal. Önerileriniz neler?

2 CEVAP

aslihan_e

Belki de açık tuvalet kullansanız daha rahat eder, bizimkiler köşesine klozete oturur gibi oturuyor çoğu zaman, o sayede kakaya temas etmiyorlar. Açık tuvalet deneniz mi? Bir de akşam kakayı göremeyip basıyor olabilir mi? Tabi onların gece görüşü var ama kakayı ayırt edemeyebilir.

targof

Açık tuvalet 4-5 günlüğüne denedim bir sorum olmadı ama kokuya dayanamadık :D son çare olarak açık tuvalete geçeceğim