Yeni Sahiplendiğim Kedim Mama Yemiyor

Eceorbay

2 kedi adet 4 aylık erkek yavrum kedim var. Yeni bir dişi yavru kedi sahiplendim. Yeni gelen yavru çok saldırgan , asla diğer yavrulara saldırmadan durmuyor. Alışma sürecinde odalarını, mamasını, suyunu ve kabını ayırdım. Ama ne mama yiyor ne su içiyor. Kuru mama ve yaş mama ikisinide denedim. Enerjisinde hiç bir problem yok sürekli oyun oynuyor ama katiyen mama yemiyor. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.

6 CEVAP

Eceorbay

Yeni gelen yavruyu annesi öldüğü için sokaktan sahiplendim. Verilen cevaplardaki gibi sanırım strestenmiş. Mama yemeye başladı. Saldırganlığı pek oyuncu bir şekilde değil ama sanırım oda zamanla sakinleşir diye düşünüyorum ☺️

Ketonmanya

Merhabalar.

Yeni sahiplendiğiniz kedi ne kadar zamandır sizde? Alışma sürecinde 1-2 gün mama yememesi, tuvalete çıkmaması normaldir ancak bu süre daha da uzadıysa problem olabilir. Daha önce yediği mamadan farklı bir mama veriyorsanız mamasını da beğenmiyor olabilir. Veteriner hekiminize de bir danışın derim.

Bol patili günler dilerim. :)

Emirrckr

Eğer ilk günlerse normaldir,
Fakat sahiplenmenizin ardından 5-6 gün ya da bir hafta geçtiyse mamasını sevmemiş olabilir.
Ya da hala stresli olabilir,alışamadıysa.
Birde eğer birinden sahiplendiyseniz isterseniz orda yediği mamayı sorun,onu kullanın.

Cennet29

Mamalarını sevmemiş olabilir mi? Saldırıyo dediğiniz oyun amaçlı olablir mi? Cünkü yavru kediler hep boğuşarak birbrini ısırarak oyun oynuyoe ztn kendi kardeşleriyle bile

sahiplendiğiniz yerde verilen mamadan verme şansınız varsa hem yeme ihtimali daha yüksek olur hem de eve alışma süreci de hızlanır diye biliyorum

Mayask

Benimkiside ilk başta yemiyordu. Veteriner royal canin önerdi. Hatta hiç bir kedi hayır diyemez dedi gerçekten de dediği gibi oldu. Belki mamayı beğenmemiştir