Önerebileceğiniz Balıklı Mama Var Mı

FFECEE

merhaba 1 yaşında erkek kedim mantar oldu araştırıyorum ne iyi gelşr gelmez tavujlu mama kullanmayın demiş çoğu kişi şuanda hills kuzu etli kullanıyoruz bayadır fakat hills kuzu etlinin içeriğinde hep tavuk var başka önerebilceğiniz mama var mıdır şimdiden teşekkürler

12 CEVAP

gece18

Tavuklu mamalar mantar yapar şu mamalar mantar yapar diye bir şey yok. Milletin ağzında pelesenk oldu bu açıklamalar artık. Kedilerin en alerjen olduğu besinler arasında zaten balık ve balık ürünleri geliyor.

Minminik

HİLLS ton balıklının içinde 1. srada tavuk var almayın.
veternerimde başka marka somonlu almamı önerdi

Cemalchief

Nd ocean, virbac hypoallergenic

theyusra

İçinde hiçbir şekilde tavuk olmayan az marka var, bunların başında da n&d, acana, fitmin purity ve brit care geliyor hepsini deneyebilirsiniz.

Cemalchief

Bu konuya aciklik getirmek istiyorum, tavuk mantara neden olmaz sadece alerjik reaksiyon gosterdigi icin deriyi tahris eder zayiflatir ve oralarda mantar artmasina neden olur, keza bunu kedinin baska seylere duyarliligi varsa onlarda yapacaktir ama dermatit icin bas supheli tavuk bir veteriner soyle demisti, tavuk dogrudan bir alerjen olmasa bile tavuk proteinin(hidrolize olmasi haric) orani ne kadar fazla ise kedinizin derisi hassas ise ki benim kedim beyaz irk malesef oyle deri kasintisi oluyor ve mantarlarin o kasinan ya da tahris olan yerden rahatca bulasmasa neden oluyor. Mesela biz nd ata tahilli tavukluya gectigimizde ki %48 sanirim tavuk icerigi var kedimi mahvetti onceki mamasinda bu oran cok daha dusuktu. Simdi Virbac dermatolji support mamasina gectik biraz pahali 3kg 1200 tl bandinda deriyi guclendirdikten sonra yaklasik 6kg kullanip sonra alerji mamasina gecis yapacagiz

Ketonmanya

Merhabalar.

Hill's ya da Proplan'ın balıklılarını da deneyebilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

Cemalchief

Nd ocean morinalisi ama tahilsiz olan

Cennet29

Çoğu mamanın içeriğine baktığınızda çoğunluğun tavuktan oluştuğunu görebilirsiniz. İçeriğe çok dikkat edin alırken

blue_hpood

tavukla mantarın hiçbir alâkası yok. tavuğa alerjisi olan kediler tavuklu mama kullanmamalı, sizin kediniz kullanabilir.

Cemalchief

Bu arada bu tavuk orani hillste cok fazla ayni sekilde kurutulmus tavuk var(tavuk unu diye gecer) ve %42 44 bandindaydi yanlis hayirlamiyorsam

FFECEE

nd çok proteinli diye çekiniyorum ama dönüşümlü olarak kullanmakta sakınca olmaz belki :)

Emirrckr

N&D Ocean serisini tavsiye ederim özellikle.
Fakat arkadaşların dediği gibi içeriklere çok dikkat edin.
Çoğu balıklı adı altında satılan ürünün içeriğinde tavuk var.
N&D,Acana veya Orijen'e bakmanızı öneririm.