Kısır Kediler

eminetunc

Merhaba. Evimde ikisi kısır biri erkek biri dişi kedi var. Erkek kedim sürekli üstüne atlıyor sanırım çiftleşmek istiyor bunu istemesi mümkün mü?

2 CEVAP

blue_hpood

erkek kediler kısırlaştırıldıklarında yalnızca testislerdeki testesteron hormonunun salınımı engellenir fakat erkek kediler yalnızca testislerden hormon salgılamaz, böbrek üstü bezlerden de salgılarlar. bu sebeple testesteron hormonunun vücutta salınımı devam eder fakat eskisine kıyasla çok azdır. yine de sizinkinde etki gösteriyor diyebilirim. bu hareketi görünce engelleyin, alışıp dişiyi rahatsız etmesin.
bir de nadir durumlarda kısırlaştırma doğru yapılmamış oluyor, bunu da bir hekime danışabilirsiniz.

eminetunc

İkisi kısır derken, iki kedim var ikiside kısır demek istemiştim